Zencefil ve Limon Detoks Kürü İle 4 Günde 2 Kilo Verin

Kolay bir şekilde forma girmek isteyenler dikkat! zencefil ve limon detoks kürü ile 4 günde 2 kilo verebilirsiniz. Zencefil kilo kaybı için mükemmel bir iştah kesicidir, tüm vücudu toksinlerden arındırıp detoks etkisi sağlar ve sağlıklı bir şekilde fazlalıklarınızdan kurtulmanıza yardımcı olur.

Malzemeler :

4 Limon

2 adet taze zencefil

Yapılışı

Aktarlardan temin edebileceğiniz zencefli küp küp doğrayın.

Daha sonra limonları dilimleyin.

Zencefilleri 1 kase suda bekletin.

Daha sonra suda yumuşamış olan bu zencefilleri ve dilimlediğiniz limonları sürahiye koyun, üzerine buz küpleri ekleyin.

Sürahiyi su ile doldurun.

Detoks suyunuzu buzdolabında 2 saat bekletin.

Tüm gün boyunca bu suyu için.

Zencefilin Zayıflamaya Etkisi

Kandaki Şeker Seviyesini Düzenler :

Kilo vermede kullanılan stratejilerden biri de budur. Çünkü metabolize edilmeyen şekerin tamamı yağa dönüşür ve bu da kilo artışına neden olur.

Ayrıca zencefil herhangi bir yan etkiye neden olmadan şeker hastalığından korunmanıza da yardımcı olacaktır.

Sindirimi Hızlandırır :

Bu bitki kökü mide asidi üretimini destekler. Bu madde, alınan gıdanın parçalanmasını kolaylaştırır ve vücuda daha faydalı olmalarını sağlar. Ayrıca toksinlerin vücuttan atılmasına da destek olur.

Zencefil, lif bakımından da zengindir ve sindirimi kolaylaştırır. Vücudunuzun çalışma sistemi, aldığınız kalori miktarından daha önemlidir.

Bu prensibi kavrarsanız ne zaman ne içmeniz gerektiğini bilir hale geleceksiniz. Daha da önemlisi, bunu yaparken zamanla kalori hesabı yapmanıza gerek kalmadığını fark edeceksiniz.

Limonun Zayıflamaya Etkisi ve Faydaları :

Her gün aynı yiyecekleri yeseniz, aynı kaloriyi alsanız bile metabolizmanız yavaşlarsa kilo almaya başlarsınız. Limon bu noktada, zararlı toksinlerin vücuttan atılmasını hızlandıran yiyecekler arasında en sık tavsiye edilenidir.

Yüksek oranda C vitamini ve askorbik asit içeren limon, karaciğer fonksiyonunu geliştirmek ve toksinlerden kurtulmak için oldukça etkili bir silah.

Limonun kilo verme konusunda bir diğer avantajı da orta dereceli bir idrar söktürücü olmasından ileri geliyor. Sizi tartıda avantajlı konuma getirecek fazla sudan limonla kurtulabilirsiniz.

Bazı araştırmalar limonda bulunan flavonoidlerin kilo almayı engellediği ve iltihabı önleyici özelliği bulunduğunu ortaya koyuyor. Bu bileşenler vücuda zarar verdiği bilinen serbest radikallerin çoğalmasını engelleyerek kilo almayla sonuçlanabilecek oksidatif stresi önlüyor.

Limonda bol miktarda bulunan C vitamininin zayıflamaya etkisi üzerine bazı araştırma sonuçları bulunuyor.

2005 yılında yayınlanan “The Journal of the American College of Nutrition” araştırmasının sonuçlarına göre yeterince C vitamini alan kişiler orta dereceli bir egzersiz sırasında, yeterince C vitamini almayanlara oranla %30 daha fazla yağ yakıyor. Bu araştırma sonucu limondan bağımsız olarak C vitamini ile ilgili bir durum olmasına karşın limon bu vitamin bakımından çok zengin olduğu için zayıflamanıza yardımcı olabilir.

Limon doğal antibiyotik etkisindedir. Birçok hastalığa da iyi gelir Allah’ın izniyle. O sebeple normal yaşantınızda da sabahları bir bardak suya yarım limon sıkıp içmeniz sağlığınız açısından gayet iyi olacaktır, kilo vermeniz de yardımcı olacaktır.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...

Görsel kaynaklar:

  • http://www.bibliotecapleyades.net/imagenes_ciencia/industryhealthiermed167_01.jpg
  • https://i.ytimg.com/vi/Eul_5Khv-5E/maxresdefault.jpg
  • https://www.assawsana.com/portal/image/imgid267280.jpg
  • http://justjuice.org/wp-content/uploads/2014/11/parsley-juice.jpg
İçerik Kaynakları :
  • http://www.care2.com/greenliving/7-surprising-health-benefits-of-parsley.html
  • http://www.whfoods.com/genpage.php?dbid=100&tname=foodspice
  • http://www.medicalnewstoday.com/articles/284490.php
  • https://www.organicfacts.net/health-benefits/herbs-and-spices/health-benefits-of-parsley.html
  • http://www.nutrition-and-you.com/parsley.html