Ana içeriğe atla

9 Yaşındaki Kız Uçakta P-anik Atak Geçirmeye Başladı – Saniyeler Sonra Anne Kabin Memurunun Kızına ‘Özel Bir İçecek’ Getirdiğini Gördü

Uçmaktan çoğu kişi korkuyor. Bazıları elbette elinde olmayan nedenlerden ötürü korkuyor. Bazı yolcular uçakla seyahat ederken p-anik atak geçirebiliyor. Uçma k-orkusu p-sikolojik belirtiler gösterebileceği gibi fiziksel belirtiler de gösterebiliyor.

Yetişkinlerin uçak k-orkusunu azaltmak için aile d-oktorlarının önerdiği bazı haplar var. Ancak söz konusu bir çocuk olunca ne yapılacağı bilinemiyor. Erika Jeorgean Swart ismindeki anne üç çocuğuyla beraber uçakla seyahat ediyordu.

Uçak havalandıktan sonra 9 yaşındaki kızı p-anik atak geçirmeye başladı. Erika’nın dokuz yaşındaki kızı Gabby uçak havalandıktan sonra p-anik atak geçirmeye başlayınca anne de s-on derece p-anikledi.

Annenin yanında küçük yaştaki iki çocuğu oturuyordu. Gabby ise hemen çaprazdaydı. Gabby daha da s-tres olmaya ve a-ğlamaya başladı. Tip 1 diyabet h-astası olması da durumu daha da k-ötü hale getirdi. Üstelik uçuş esnasında oluşan birden çok t-ürbülans Gabby’nin p-anik atağını daha da k-örükledi.

Kabin memuru küçük kıza ‘özel bir içecek’ verdi. Anne, kızının s-akinleşmesi için elini çaprazdan elini tutmaya başladı. İki kızının yanından da kalkamıyordu. Ardından kabin memuru durumu farketti ve Gabby’ye yanına oturup oturamayacağını s-ordu.

Anne, Facebook’ta “Uçuş boyunca kızımı güldürmeye çalıştı. Hazırladığı renkli içecekleri kızıma sunarak bunların ona iyi geleceğini söyledi” dedi. Southwest Havayolları çalışanı anneyi o kadar e-tkiledi ki, anne kabin memurunun yaptıklarını Facebook’ta paylaşmaya k-arar verdi.

Erika, Facebook’ta şöyle bir gönderi paylaştı: “Bana kızımı sakinleştirmek için onunla konuşacağını söyledi. 30 dakika boyunca kızımın yaşlarında olan kendi kızından bahsetti. Evde beslediği hayvanların isimlerine kadar muhabbeti ilerletti.

Türbülans esnasında k-orkan kızım hemen kabin memurunun koluna s-arıldı. Kızıma, onunla güvende olduğunu ve istediği kadar kendisine sarılabileceğini söyledi. Yaşadığı a-şırı s-tresten dolayı kızımın k-a-n şekeri düşmeye başladı.

Hemen ayağa kalkıp bir bardak portakal suyunu aldı ve kızıma ikram etti.” Anne s-onradan da şunları ekledi: “Uçak indikten s-onra taksi halindeyken interkomdan herkese arkadaşı Gabby’nin uçma k-orkusunu yendiğini söyledi ve herkesin onu alkışlamasını rica etti.

Bütün yolcular bir anda kızımı alkışlamaya başladı. Southwest Havayolları’nı böyle bir çalışanı işe aldıkları için tebrik ediyorum. Böyle güzel bir insanla tanıştığım o günü a-sla unutmayacağım.” Kabin memuru görevinden fazlasını yaparak küçük bir kızın s-akinleşmesini sağladı.

Kabin memurunun yaptığının insanlık örneği olduğunu düşünüyorsanız paylaşın.

Görsel kaynaklar:

  • http://www.carebodyhair.com/wp-content/uploads/2014/07/Turmeric22.jpg
İçerik Kaynakları :
  • https://dailyhealthpost.com/turmeric-olive-oil-and-black-pepper-make-for-a-powerful-cancer-fighting-drink/

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şunları Yapın, Hiçbir Hastalığınız Kalmaz

►Düzenli olarak elma yiyin. ► Türk kahvesi ile aranız yoksa arayı bulun. Türk kahvesi de muazzam bir zihin açıcıdır. Sabahları kahvaltıdan bir saat kadar sonra Türk kahvesi için... Türk kahvesi erken ölüm riskini dahil bir çok derdi azaltmaya yeter. Sallama çayları, plastik bardak ve şişeleri, damacana suları terk edin. İş görür bir su arıtıcı kullanın. Bekleyen ve paketlenip taşınan sulardan uzak durun. ► Çörek otu yağı için ve saçınıza, cildinize, yüzünüze sürün. ► Çörek otunu kokusundan ve tadından dolayı içemezseniz (ki insanların çoğu içemiyor) çörek otu yağının kapsül haline getirildiği ürünler mevcut, onlardan alın ve kolayca sabah akşam yemeklerden önce ikişer adet yutun. ► İncir mucizesini de kaçırmayın! Kuş başı kıyılarak hakiki zeytin yağında birkaç gün bekletilmiş kuru incir yiyin. Hakiki zeytin yağında 3-5 gün bekletilmiş kuru inciri, arada zeytin yağı da yutacak şekilde kaşıkla, sabah akşam aç karnına, yemeklerden önce düzenli olarak yiyin.����…

Çocuklarda Ateş Ve Ateşi Düşürme Yolları

Ateş düşürmek İçin asla kolonya, alkol, sirke, buz ve soğuk su kullanmayın. bunlar damarları ani olarak büzer ateş hemen düşer gibi olur. sonrasında ise damarlar genişler ve ateş çok daha fazla yükselir. . özellikle küçük bebeklerde havale riskini arttırır. Öncelikle Ateşin çocuğunuz için bir savunma mekanizması olduğunu unutmayın. Her çocuğun ateşi çıkar. Bu vücudun savunma mekanizmasıdır. Önemli olan çıkan ateşi kontrol altında tutmaktır. Öncelikle Ateşli Çocukta yapılmaması gerekenleri maddeler halinde anlatacağım 1. Çocuk ateş nedeniyle titrer. aile eli ayağı buz gibi başı yanıyor çocuğumun der. Bu tamamen ateşin doğası ile ilgili bir durumdur. Kan dolaşımının fazla olduğu baş ve vücut kısmı daha sıcak kan dolaşımının az olduğu el ve ayaklar soğuk olacaktır.

1. Çocuğunuz Ateşliyken,titrese,morarsa bile Asla ve asla üzerini örtmeyin.(Çocuğun üzerini örtmekle yangına odun atmak arasında bir fark yoktur) 2.Ateş düşürmek İçin asla kolonya, alkol, sirke, buz ve soğuk su kullanmayın. bu…

Masa Temizliği

Ayşe sabah işe geldiğinde masasının silinmediğini fark etti. Çalışanı arayıp masanın silinmesini istemek yerine eline aldığı kolonyalı mendil ile masasını sildi. İki gün sonra aynı olay tekrar etti. Ayşe yine talep etmek yerine masayı kendisi sildi. Temizlik elemanı bir kaç gün sonra Ayşe'ye; "Ayşe hanım ben unuttum masanızı yine silmeyi "dedi. Ayşe ise" hiç sorun değil,ben kendim de hallediyorum" dedi. Bir süre sonra Ayşe'nin masası neredeyse hiç silinmez oldu. Çünkü Ayşe,fedakarlığı bir kez yapmayıp sürekli hale getirdiği için artık masa silme onun görevi haline dönüşmüştü. İşte hepimiz birer Ayşe olabiliyoruz. Kriz dönemlerinde,yardım etmeye çalışırken,anlık çözümler üretmeye çalışırken, farkında olmadan birer Ayşe ye dönüşüyoruz. Ve dönüp geriye baktığımızda ; "Hayır" diyemediğimiz için,"kırılır " diye düşündüğümüz için başkasının sorumluluğunu üstlendiğimizi fark ediyoruz. Çoğu zaman da bu görevi sürdürmek için davranışımızı rasy…

ÖNEMLİ UYARI

Hastaliklari tedavi etmek, 1219 sayili Tababet Kanunu'na göre sadece hekimlerimizin görevidir. Bu sitede yer alan bilgiler saglikli yasama tavsiye niteliginde olup ürünlerimiz ilaç degil, besin destek ürünleridir. Tedavi veya doktor tedavisi yerine geçmez. Kürlerde ve metinler içerisinde geçen bitkilerin kullanimindan önce, Adi geçen bitkilere alerjiniz olup olmadigini kontrol ettirdikten sonra kullanmaniz tavsiye edilir. Bu sitede yazılan yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir rahatsızlığı olanlar, mutlaka doktorlarına danışarak kullanmalarında fayda vardır.