Ana içeriğe atla

Çalışan Çalışmayan Her Kadının Bilmesi Gereken 18 Pratik Sır

Her kadın iş yerinde geçen zor bir gün ve uykusuz bir geceden sonra bile güzel görünmek ister. Bayanların hayatını kolaylaştıracak zamanından ve enerjisinden tasarruf ettirecek 18 muhteşem tüyoyu bir araya getirdik.

1- LİMON VE BAL

Evinizde kolayca yapabileceğiniz bu limon ve bal maskesi doğal bir yolla siyah noktalardan kurtulmanızı sağlayacaktır.

2- GÖZ KALEMİ VE DUDAK KREMİ

Göz kaleminizin ucu sert ise gözlerinize uygulamadan önce ucunu dudak kremine batırarak yumuşatabilir ve rahatça uygulayabilirsiniz.

3- HASHTAG VE DUMANLI GÖZLER

Harika görünen dumanlı göz efekti için gözlerinizin dış köşesine bir etiket çizin ve fırçanız ile dağıtın. Çizmeye devam edin ve harika görüntü elde etmek için iyice dağıtın.

4- DEODORANT VE CİLT BAKIM YAĞI

Boş bir roll-on deodorant şişesi sizin mükemmel bir masaj aleti olabilir. Tek yapmanız gereken yüzünüze kullandığınız cilt bakım yağını birkaç damla damlatın ve deodorant şişesiniz yüzünüz de gezdirin.

5- ASKI VE KOT PANTOLON

Bir askıyı kot pantolonunuzun her iki tarafındaki tokalara takarak pantolondaki sırt boşluğundan kolayca kurtulabilirsiniz.

6- EL KREMİ VE ELMA SİRKESİ

Kreminizi sürdükten sonra bile cildinizin hala kuru kaldığını düşünüyorsanız, tek yapmanız gereken kreminize birkaç damla elma sirkesi damlatın ve bir hafta sonra muhteşem yumuşak cildiniz olsun.

7- AYAK PARMAKLARINIZ VE BANT

Yeni aldığınız topukları ayakkabılar ayaklarınızın üçüncü ve dördüncü parmaklarınızı tahriş edebilir. Parmaklarınızı birleştirin ve üzerini bir bant veya bant benzeri bir şeyle kapatın, yeni ayakkabıların tadını çıkarın.

8- TIRAŞ KÖPÜĞÜ VE ŞEKER

Tıraş köpüğü ve şekeri karıştırarak süper etkili bir karışım hazırlayın. Yumuşak ve ipeksi cildinizin tadını çıkarın.

9- OJE LEKELERİ

Oje lekelerinden kurtulmanın en iyi yolu sıcak su, oksijenli su ve kabartma tozu karışımının içinde tırnaklarınızı yıkamaktır.

10- EYELİNER VE LENS SOLÜSYONU

Kuruyan eyeliner’ınızı kurtarmak için tek yapmanız gereken içine birkaç damla lens solüsyonu koymanız.

11- SİMLİ OJELER VE ALİMİNYUM FOLYO

Simli ojelerinizi kolayca çıkartmak için tırnaklarınıza asetona batırdığınız makyaj çıkarma pamuğunu yerleştirin ve aliminyum folyoyla sarın. 5 dakika bekleyin.

12-DUDAKLAR VE DİŞ MACUNU

Düzenli olarak dudaklarınıza diş macunu sürerseniz daha dolgun ve etkileyici dudaklarınız olur. Diş macununu sürün ve birkaç dakika bekleyip yıkayın.

13- LİMON VE TOPUKLAR

Limon kurumuş ve çatlak topuklar için harika bir çözümdür.

14- DUDAK KREMİ VE ELMACIK KEMİĞİ

Pahalı highligterlar kolayca dudak kremiyle değişebilir. İstenilen etkiyi elde etmek için elmacık kemiklerine az miktarda dudak kremi uygulayın.

15- PERDE KLİPSLERİ VE SAÇ AKSESUARLARI

Bütün taraklarınızı, tokalarınızı ve diğer aksesuarlarınızı perde klipsleri ile kolayca düzenleyebilirsiniz.

16- SAÇ SPREYİ VE ÇORAPLAR

Ayakkabılarınızın içinde kayan çoraplarınız için çoraplarınıza biraz saç spreyi sıkın ve etkiyi görün.

17- KÜÇÜK KÜPELER VE DÜĞMELER

Küçük küpelerinizi kaybetmemek için düğmelerin deliklerine küpelerinizi takın.

18- GÖZLÜKLER VE SABUN

Kışın, soğuk bir günde dışarıdan geldiğinizde gözlük camlarınızın buğulanmaması için gölüklerinizin camına biraz sabun sürüp bekleyin ve bir bezle silin.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şunları Yapın, Hiçbir Hastalığınız Kalmaz

►Düzenli olarak elma yiyin. ► Türk kahvesi ile aranız yoksa arayı bulun. Türk kahvesi de muazzam bir zihin açıcıdır. Sabahları kahvaltıdan bir saat kadar sonra Türk kahvesi için... Türk kahvesi erken ölüm riskini dahil bir çok derdi azaltmaya yeter. Sallama çayları, plastik bardak ve şişeleri, damacana suları terk edin. İş görür bir su arıtıcı kullanın. Bekleyen ve paketlenip taşınan sulardan uzak durun. ► Çörek otu yağı için ve saçınıza, cildinize, yüzünüze sürün. ► Çörek otunu kokusundan ve tadından dolayı içemezseniz (ki insanların çoğu içemiyor) çörek otu yağının kapsül haline getirildiği ürünler mevcut, onlardan alın ve kolayca sabah akşam yemeklerden önce ikişer adet yutun. ► İncir mucizesini de kaçırmayın! Kuş başı kıyılarak hakiki zeytin yağında birkaç gün bekletilmiş kuru incir yiyin. Hakiki zeytin yağında 3-5 gün bekletilmiş kuru inciri, arada zeytin yağı da yutacak şekilde kaşıkla, sabah akşam aç karnına, yemeklerden önce düzenli olarak yiyin.����…

Çocuklarda Ateş Ve Ateşi Düşürme Yolları

Ateş düşürmek İçin asla kolonya, alkol, sirke, buz ve soğuk su kullanmayın. bunlar damarları ani olarak büzer ateş hemen düşer gibi olur. sonrasında ise damarlar genişler ve ateş çok daha fazla yükselir. . özellikle küçük bebeklerde havale riskini arttırır. Öncelikle Ateşin çocuğunuz için bir savunma mekanizması olduğunu unutmayın. Her çocuğun ateşi çıkar. Bu vücudun savunma mekanizmasıdır. Önemli olan çıkan ateşi kontrol altında tutmaktır. Öncelikle Ateşli Çocukta yapılmaması gerekenleri maddeler halinde anlatacağım 1. Çocuk ateş nedeniyle titrer. aile eli ayağı buz gibi başı yanıyor çocuğumun der. Bu tamamen ateşin doğası ile ilgili bir durumdur. Kan dolaşımının fazla olduğu baş ve vücut kısmı daha sıcak kan dolaşımının az olduğu el ve ayaklar soğuk olacaktır.

1. Çocuğunuz Ateşliyken,titrese,morarsa bile Asla ve asla üzerini örtmeyin.(Çocuğun üzerini örtmekle yangına odun atmak arasında bir fark yoktur) 2.Ateş düşürmek İçin asla kolonya, alkol, sirke, buz ve soğuk su kullanmayın. bu…

Masa Temizliği

Ayşe sabah işe geldiğinde masasının silinmediğini fark etti. Çalışanı arayıp masanın silinmesini istemek yerine eline aldığı kolonyalı mendil ile masasını sildi. İki gün sonra aynı olay tekrar etti. Ayşe yine talep etmek yerine masayı kendisi sildi. Temizlik elemanı bir kaç gün sonra Ayşe'ye; "Ayşe hanım ben unuttum masanızı yine silmeyi "dedi. Ayşe ise" hiç sorun değil,ben kendim de hallediyorum" dedi. Bir süre sonra Ayşe'nin masası neredeyse hiç silinmez oldu. Çünkü Ayşe,fedakarlığı bir kez yapmayıp sürekli hale getirdiği için artık masa silme onun görevi haline dönüşmüştü. İşte hepimiz birer Ayşe olabiliyoruz. Kriz dönemlerinde,yardım etmeye çalışırken,anlık çözümler üretmeye çalışırken, farkında olmadan birer Ayşe ye dönüşüyoruz. Ve dönüp geriye baktığımızda ; "Hayır" diyemediğimiz için,"kırılır " diye düşündüğümüz için başkasının sorumluluğunu üstlendiğimizi fark ediyoruz. Çoğu zaman da bu görevi sürdürmek için davranışımızı rasy…

ÖNEMLİ UYARI

Hastaliklari tedavi etmek, 1219 sayili Tababet Kanunu'na göre sadece hekimlerimizin görevidir. Bu sitede yer alan bilgiler saglikli yasama tavsiye niteliginde olup ürünlerimiz ilaç degil, besin destek ürünleridir. Tedavi veya doktor tedavisi yerine geçmez. Kürlerde ve metinler içerisinde geçen bitkilerin kullanimindan önce, Adi geçen bitkilere alerjiniz olup olmadigini kontrol ettirdikten sonra kullanmaniz tavsiye edilir. Bu sitede yazılan yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir rahatsızlığı olanlar, mutlaka doktorlarına danışarak kullanmalarında fayda vardır.