Ana içeriğe atla

Doğal İnsülin, Bir Tutam Yaprak İle Gelen Şifa

Yapılan araştırmaların sonucunda incir ağacının yaprağı ekstresinin şeker hastalığı olan insanlarda kandaki glukoz değerini düşürdüğü görülmektedir. Ve en önemlisi de insülin tedavisi gören hastaların, dozlarını düşürdüğü göz önündedir.

İncir yaprağı, ilaçların yan etkisini de azaltmaktadır. İncir yaprağı ekstresinin tüketimi sonucunda tokluk kan şekeri de dengelenmektedir.

Tıbbi açıdan kan şekerinin dengede tutulabilmesi için insülin tercih edilmektedir. Bu yüzden insüline gerek kalmadan doğal yöntemler ile şifayı yakalayabiliriz.

Doğal yöntem sizi kimyasallara maruz bırakmadan diyabetten kurtulmanıza yardımcı olur. İncir yaprağı, kandaki glükozu astrenjan ve düzenleyici özelliği taşımaktadır. Bu yüzden diyabetin doğal tedavisinde üst sıralarda yer almaktadır.

İncir ağacı sadece meyvesiyle değil yaprağıylada meşhurdur. Bunu çoğu insan bilmez ama çok faydalı besin kaynağıdır.

İncir yapraklarının içeriğinde doğal insülin vardır. Bu yüzden insülini enjekte etmek yerine,incir ağacı yaprağını tüketirseniz mükemmel bir doğal yöntem uygulamış olursunuz.

İncir Yaprağı Çayı Nasıl Yapılır?

Üç adet incir yaprağı bir tencereye alınır ve üzerine yarım litre su eklenir. 15 dakika boyunca kaynamasını sağlarız.

Su tüketeceğiniz zaman bu hazırladığınız çayı tüketin. Binevi susuzluk hissiyatınızı alacaktır. 1 ay içerisinde faydaları göreceksiniz.

Bu çayın iyi geldiği başka kullanım alanları : 

 • Trigliseritlerin seviyesinin düşürülmesinde önemli rol oynar: İncir yaprağı tüketimi vücutta bulunan trigliseritlerin seviyesini düşürür,düzenli tüketildiğinde kalp krizi ve obeziteyi önler.
 • Ülserin tedavisinde kullanılır: İncir yapraklarını çiğneyin ve ağzınızda meydana gelen suyu yutun.
 • İncir lif bakımından oldukça zengindir: Bol miktarda lif içerdiğinden dolayı sindirim sistemine iyi gelmektedir. Sindirim sistemini hızlandırdığı için obezi önlemek ve kilo vermek isteyenlere faydalıdır. Aynı zamanda kabızlığı da ortadan kaldırır.
 • Bronşit:Bronşiti olan ya da astımı olan insanlara evde hazırlanabilecek tedavi yöntemi olarak görüyoruz.
 • Kan basıncı:Bol miktarda potasyum içermektedir. Kan basıncını kontrol altına alabilecek mineraller bulunmaktadır. Bundan dolayı hipertansiyon rahatsızlığı olan kişiler bu meyveyi tüketmelidir.
 • Kemik Değerleri Yoğunluğu:İncir bol miktarda kalsiyum içerdiğinden dolayı,güçsüz kemiklerin güçlenmesini sağlar. Bundan dolayı menapoza girmiş kadınların tüketebileceği meyvelerden biridir.

İNCİR MEYVESİ FAYDALARI

 • Akciğerlerin temizlenmesinde önemli rol oynar.
 • Balgam söktürücü özelliği taşır.
 • Makus fazlalığını ortadan kaldırır ve rahat hissettirir.
 • Kabızlık ya da mide problemlerinde tavsiye edilmektedir.
 • Antiromatizmal özelliğe sahip olan incir,kemik hastalığı olan kişilere iyi gelmektedir.
 • Düzenli spor yapıp,eklemleri aşınmaya maruz olanlar da inciri ve yapraklarını tüketmelidir.
 • Karaciğerde ve böbreklerde oluşan taşları ortadan kaldırır. Bu formülü şöyle uygulayabilirsiniz; 2 inciri ezin ve üzerine biber ya da zencefil koyun. Macun kıvamını aldıktan sonra günlük olarak tüketin.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...

Görsel kaynaklar:

 • http://kimberlyshaw.typepad.com/.a/6a00e553a485f688340120a57492ae970c-pi
 • http://seasoncrop.co.uk/wp-content/uploads/2016/07/fig-leaves-teaBI-300x227.jpg
İçerik Kaynakları :
 • http://kimberlyshaw.typepad.com/my_weblog/2009/08/fig-.html
 • https://drhealthbenefits.com/herbal/leaves/health-benefits-fig-leaves
 • https://www.livestrong.com/article/267172-can-you-eat-fig-leaves/

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şunları Yapın, Hiçbir Hastalığınız Kalmaz

►Düzenli olarak elma yiyin. ► Türk kahvesi ile aranız yoksa arayı bulun. Türk kahvesi de muazzam bir zihin açıcıdır. Sabahları kahvaltıdan bir saat kadar sonra Türk kahvesi için... Türk kahvesi erken ölüm riskini dahil bir çok derdi azaltmaya yeter. Sallama çayları, plastik bardak ve şişeleri, damacana suları terk edin. İş görür bir su arıtıcı kullanın. Bekleyen ve paketlenip taşınan sulardan uzak durun. ► Çörek otu yağı için ve saçınıza, cildinize, yüzünüze sürün. ► Çörek otunu kokusundan ve tadından dolayı içemezseniz (ki insanların çoğu içemiyor) çörek otu yağının kapsül haline getirildiği ürünler mevcut, onlardan alın ve kolayca sabah akşam yemeklerden önce ikişer adet yutun. ► İncir mucizesini de kaçırmayın! Kuş başı kıyılarak hakiki zeytin yağında birkaç gün bekletilmiş kuru incir yiyin. Hakiki zeytin yağında 3-5 gün bekletilmiş kuru inciri, arada zeytin yağı da yutacak şekilde kaşıkla, sabah akşam aç karnına, yemeklerden önce düzenli olarak yiyin.����…

Masa Temizliği

Ayşe sabah işe geldiğinde masasının silinmediğini fark etti. Çalışanı arayıp masanın silinmesini istemek yerine eline aldığı kolonyalı mendil ile masasını sildi. İki gün sonra aynı olay tekrar etti. Ayşe yine talep etmek yerine masayı kendisi sildi. Temizlik elemanı bir kaç gün sonra Ayşe'ye; "Ayşe hanım ben unuttum masanızı yine silmeyi "dedi. Ayşe ise" hiç sorun değil,ben kendim de hallediyorum" dedi. Bir süre sonra Ayşe'nin masası neredeyse hiç silinmez oldu. Çünkü Ayşe,fedakarlığı bir kez yapmayıp sürekli hale getirdiği için artık masa silme onun görevi haline dönüşmüştü. İşte hepimiz birer Ayşe olabiliyoruz. Kriz dönemlerinde,yardım etmeye çalışırken,anlık çözümler üretmeye çalışırken, farkında olmadan birer Ayşe ye dönüşüyoruz. Ve dönüp geriye baktığımızda ; "Hayır" diyemediğimiz için,"kırılır " diye düşündüğümüz için başkasının sorumluluğunu üstlendiğimizi fark ediyoruz. Çoğu zaman da bu görevi sürdürmek için davranışımızı rasy…

Çocuklarda Ateş Ve Ateşi Düşürme Yolları

Ateş düşürmek İçin asla kolonya, alkol, sirke, buz ve soğuk su kullanmayın. bunlar damarları ani olarak büzer ateş hemen düşer gibi olur. sonrasında ise damarlar genişler ve ateş çok daha fazla yükselir. . özellikle küçük bebeklerde havale riskini arttırır. Öncelikle Ateşin çocuğunuz için bir savunma mekanizması olduğunu unutmayın. Her çocuğun ateşi çıkar. Bu vücudun savunma mekanizmasıdır. Önemli olan çıkan ateşi kontrol altında tutmaktır. Öncelikle Ateşli Çocukta yapılmaması gerekenleri maddeler halinde anlatacağım 1. Çocuk ateş nedeniyle titrer. aile eli ayağı buz gibi başı yanıyor çocuğumun der. Bu tamamen ateşin doğası ile ilgili bir durumdur. Kan dolaşımının fazla olduğu baş ve vücut kısmı daha sıcak kan dolaşımının az olduğu el ve ayaklar soğuk olacaktır.

1. Çocuğunuz Ateşliyken,titrese,morarsa bile Asla ve asla üzerini örtmeyin.(Çocuğun üzerini örtmekle yangına odun atmak arasında bir fark yoktur) 2.Ateş düşürmek İçin asla kolonya, alkol, sirke, buz ve soğuk su kullanmayın. bu…

ÖNEMLİ UYARI

Hastaliklari tedavi etmek, 1219 sayili Tababet Kanunu'na göre sadece hekimlerimizin görevidir. Bu sitede yer alan bilgiler saglikli yasama tavsiye niteliginde olup ürünlerimiz ilaç degil, besin destek ürünleridir. Tedavi veya doktor tedavisi yerine geçmez. Kürlerde ve metinler içerisinde geçen bitkilerin kullanimindan önce, Adi geçen bitkilere alerjiniz olup olmadigini kontrol ettirdikten sonra kullanmaniz tavsiye edilir. Bu sitede yazılan yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir rahatsızlığı olanlar, mutlaka doktorlarına danışarak kullanmalarında fayda vardır.