Ana içeriğe atla

Geliştirdiği Ürünle Milyonlarca Kadının Hayatını Kurtaracak

Kanserle mücadele etmiş veya kanserle mücadele eden bir yakını olanlar, hastalığın insanları ne kadar olumsuz etkilediğini bilirler.

Julian Rios Cantu henüz 13 yaşındayken annesine me-me kanseri teşhisi koyuldu. Annesinin teşhisine çocuk bir türlü inanamadı.

Me-me kanserine karşı savaş açmak adına kendi başına bir ürün geliştirdi. Şimdi milyonlarca kadının me-me kanserine erken teşhis koyulması için uğraşıyor.

Şu anda 18 yaşında olan Julian kanser teşhisinin erken koyulabilmesi için harika bir ürün ortaya çıkardı. Fikir sahibi kendisi olsa da üç arkadaşından daha teknik konuda yardım aldı.

Hep beraber Higia Technologies adını verdikleri küçük şirketi kurdular. Özel olarak ürettikleri süt-yen, me-me kanseri erken teşhis edebiliyor.

Me-me kanserinde erken teşhis son derece önemli. Julian’ın annesi me-me kanseriyken operasyonla iki me-mesi de alındı. Neyse ki anne hayatta kaldı.

Süt-yende yer alan 200’den fazla sensör sayesinde me-medeki anormallikler farkedilebiliyor. Global Student Entrepreneur Awards ismindeki girişimci öğrencilerinin projelerini sunduğu yarışmadan da 20 bin dolarlık para ödülü kazandılar.

Süt-yeni haftada sadece bir kez 60 ile 90 dakika arasında takmanız gerekiyor. Me-meden oluşan tümör kan akışını yavaşlattığından süt-yen bunu sensörleriyle farkedebiliyor.

Üstelik süt-yen için hazırlanmış bir akıllı telefon uygulaması da var. En küçük bir değişiklikte telefonunuz size haber veriyor. Erken teşhisle de hayatınız kurtuluyor.

Julian ve arkadaşlarına böyle güzel ve hayırlı bir işe imza attıkları için teşekkür ediyoruz.

Süt-yenin tanıtım videosunu izleyin: Kanserde bildiğiniz gibi erken teşhis hayat kurtarıyor. Hasta olabilirsiniz diye korkup doktora gitmemek yapacağınız en büyük hata olur.

Annesinin meme kanserine yakalanmasının ardından hiçbir kadının meme kanserine yakalanmaması için meme kanserine savaş açan çocuğun icadını paylaşmayı unutmayın.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...

Görsel kaynaklar:

  • https://www.bbc.com/news/world-latin-america-39802629
İçerik Kaynakları :
  • https://www.bbc.com/news/world-latin-america-39802629

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şunları Yapın, Hiçbir Hastalığınız Kalmaz

►Düzenli olarak elma yiyin. ► Türk kahvesi ile aranız yoksa arayı bulun. Türk kahvesi de muazzam bir zihin açıcıdır. Sabahları kahvaltıdan bir saat kadar sonra Türk kahvesi için... Türk kahvesi erken ölüm riskini dahil bir çok derdi azaltmaya yeter. Sallama çayları, plastik bardak ve şişeleri, damacana suları terk edin. İş görür bir su arıtıcı kullanın. Bekleyen ve paketlenip taşınan sulardan uzak durun. ► Çörek otu yağı için ve saçınıza, cildinize, yüzünüze sürün. ► Çörek otunu kokusundan ve tadından dolayı içemezseniz (ki insanların çoğu içemiyor) çörek otu yağının kapsül haline getirildiği ürünler mevcut, onlardan alın ve kolayca sabah akşam yemeklerden önce ikişer adet yutun. ► İncir mucizesini de kaçırmayın! Kuş başı kıyılarak hakiki zeytin yağında birkaç gün bekletilmiş kuru incir yiyin. Hakiki zeytin yağında 3-5 gün bekletilmiş kuru inciri, arada zeytin yağı da yutacak şekilde kaşıkla, sabah akşam aç karnına, yemeklerden önce düzenli olarak yiyin.����…

Çocuklarda Ateş Ve Ateşi Düşürme Yolları

Ateş düşürmek İçin asla kolonya, alkol, sirke, buz ve soğuk su kullanmayın. bunlar damarları ani olarak büzer ateş hemen düşer gibi olur. sonrasında ise damarlar genişler ve ateş çok daha fazla yükselir. . özellikle küçük bebeklerde havale riskini arttırır. Öncelikle Ateşin çocuğunuz için bir savunma mekanizması olduğunu unutmayın. Her çocuğun ateşi çıkar. Bu vücudun savunma mekanizmasıdır. Önemli olan çıkan ateşi kontrol altında tutmaktır. Öncelikle Ateşli Çocukta yapılmaması gerekenleri maddeler halinde anlatacağım 1. Çocuk ateş nedeniyle titrer. aile eli ayağı buz gibi başı yanıyor çocuğumun der. Bu tamamen ateşin doğası ile ilgili bir durumdur. Kan dolaşımının fazla olduğu baş ve vücut kısmı daha sıcak kan dolaşımının az olduğu el ve ayaklar soğuk olacaktır.

1. Çocuğunuz Ateşliyken,titrese,morarsa bile Asla ve asla üzerini örtmeyin.(Çocuğun üzerini örtmekle yangına odun atmak arasında bir fark yoktur) 2.Ateş düşürmek İçin asla kolonya, alkol, sirke, buz ve soğuk su kullanmayın. bu…

Masa Temizliği

Ayşe sabah işe geldiğinde masasının silinmediğini fark etti. Çalışanı arayıp masanın silinmesini istemek yerine eline aldığı kolonyalı mendil ile masasını sildi. İki gün sonra aynı olay tekrar etti. Ayşe yine talep etmek yerine masayı kendisi sildi. Temizlik elemanı bir kaç gün sonra Ayşe'ye; "Ayşe hanım ben unuttum masanızı yine silmeyi "dedi. Ayşe ise" hiç sorun değil,ben kendim de hallediyorum" dedi. Bir süre sonra Ayşe'nin masası neredeyse hiç silinmez oldu. Çünkü Ayşe,fedakarlığı bir kez yapmayıp sürekli hale getirdiği için artık masa silme onun görevi haline dönüşmüştü. İşte hepimiz birer Ayşe olabiliyoruz. Kriz dönemlerinde,yardım etmeye çalışırken,anlık çözümler üretmeye çalışırken, farkında olmadan birer Ayşe ye dönüşüyoruz. Ve dönüp geriye baktığımızda ; "Hayır" diyemediğimiz için,"kırılır " diye düşündüğümüz için başkasının sorumluluğunu üstlendiğimizi fark ediyoruz. Çoğu zaman da bu görevi sürdürmek için davranışımızı rasy…

ÖNEMLİ UYARI

Hastaliklari tedavi etmek, 1219 sayili Tababet Kanunu'na göre sadece hekimlerimizin görevidir. Bu sitede yer alan bilgiler saglikli yasama tavsiye niteliginde olup ürünlerimiz ilaç degil, besin destek ürünleridir. Tedavi veya doktor tedavisi yerine geçmez. Kürlerde ve metinler içerisinde geçen bitkilerin kullanimindan önce, Adi geçen bitkilere alerjiniz olup olmadigini kontrol ettirdikten sonra kullanmaniz tavsiye edilir. Bu sitede yazılan yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir rahatsızlığı olanlar, mutlaka doktorlarına danışarak kullanmalarında fayda vardır.