Ana içeriğe atla

Güzellik Salonlarıyla Vedalaşın - Cilt Beyazlatma Sihirbazı, 10 Dakikada Sonuç Alın

Bugün bu yazıda hepinizle bir cilt beyazlatma sihrini paylaşacağız. Bu 2 aşamalı çok kolay bir işlemdir. Hepiniz evdeki malzemelerle çok basit bir şekilde uygulayabilirsiniz. Aşama aşama olan bu yöntemi dikkatlice okuyup, tarifteki uygulayın.

Birinci adımda ölü cilt katmanını kaldıracağız ve 2. adımda “cilt beyazlatma paketi kullanacağız. Cildimizi pırlanta gibi yapacak bu basit tarifi beğenip herkesle paylaşacaksınız.

Evde Cilt Beyazlatma Serumu Nasıl Yapılır? İşte Tarifi...

1. Adım : Ovma Yöntemi ve Ölü Derileri Atma Serumu Yapımı

Gerekli Malzemeler : 

 • 1 çay kaşığı şeker
 • 3 yemek kaşığı portakal suyu
 • 1 çorba kaşığı zeytinyağı
 • 1 çay kaşığı bal

Yapılışı :  Önce şekerle portakal suyunu karıştırın. Sonra zeytin yağını ekleyip biraz daha karışıtırın. En son balı ekleyip tekrar karıştıralım. Ölü deri atıcı serumunuz hazır.

Uygulamak istediğiniz bölgeye iyice ovalayarak uygulayın. Bu işlemi en az 4-5 dakika kadar yapmanız şart. Ne kadar uzun yaparsanız o kadar iyi ama erken bırakmayın sakın. Masaj yaparak uygulayacaksınız.

Bu sayede uyguladığınız bölge ölü derilerden arınmış olacak. Haftada  2 defa uygulamanız, etkili sonuç almanız için yeterli. Çok da sık yapmayın sakın. Kullanılan malzemeler asidik özellikte olduğu için cildinizi tahriş edebilirsiniz.

2. Adım – Cilt Beyazlatma Serumu Yapımı

Gerekli Malzemeler : 

 • 2 çay kaşığı pirinç unu
 • Çeyrek çay kaşığı karbonat
 • 6 çorba kaşığı portakal suyu

Yapılışı : 

2 çay kaşığı pirinç ununu, çeyrek çay kaşığı kadar karbonatı, 6 çorba kaşığı portakal suyunun için katın. Güzelce karıştırın.

Pirinç unu ve karbonatın iyice çözülmesi gerekiyor. Pürüzsüz, tamamen homojen bir karışım elde etmeniz çok önemli.

Hazırladığınız cilt beyazlatma serumunu beyazlatmak istediğiniz yüzeye bir fırça ya da pamuk yardımı ile sürün. En az 20 dakika kadar uygulamak istediğiniz alanda bekletin. Ardından 2-3 dakika kadar masaj yaparak hafifçe ovalayın ve ardından bol su ile güzelce yıkayın. Hepsi bu kadar.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...

Görsel kaynaklar:

 • http://cdn2.stylecraze.com/wp-content/uploads/2013/07/22-Easy-Homemade-Cucumber-Face-Mask-Recipes-To-Nourish-Skin0.jpg
 • http://www.skinwhiteningforeversecrets.com/wp-content/uploads/2014/07/skin-whitening-forever-121.jpg
 • http://i0.wp.com/www.ayushveda.com/magazine/wp-content/uploads/2008/05/Oatmeal-For-Skin-Whitening.jpg
İçerik Kaynakları :
 • http://olwomen.com/home-remedies-for-black-spots-on-face/
 • http://www.stylecraze.com/articles/3-easy-homemade-skin-lightening-remedies/
 • http://www.top10homeremedies.com/how-to/lighten-skin-naturally.html
 • http://www.ayushveda.com/magazine/skin-whitening-tips/

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şunları Yapın, Hiçbir Hastalığınız Kalmaz

►Düzenli olarak elma yiyin. ► Türk kahvesi ile aranız yoksa arayı bulun. Türk kahvesi de muazzam bir zihin açıcıdır. Sabahları kahvaltıdan bir saat kadar sonra Türk kahvesi için... Türk kahvesi erken ölüm riskini dahil bir çok derdi azaltmaya yeter. Sallama çayları, plastik bardak ve şişeleri, damacana suları terk edin. İş görür bir su arıtıcı kullanın. Bekleyen ve paketlenip taşınan sulardan uzak durun. ► Çörek otu yağı için ve saçınıza, cildinize, yüzünüze sürün. ► Çörek otunu kokusundan ve tadından dolayı içemezseniz (ki insanların çoğu içemiyor) çörek otu yağının kapsül haline getirildiği ürünler mevcut, onlardan alın ve kolayca sabah akşam yemeklerden önce ikişer adet yutun. ► İncir mucizesini de kaçırmayın! Kuş başı kıyılarak hakiki zeytin yağında birkaç gün bekletilmiş kuru incir yiyin. Hakiki zeytin yağında 3-5 gün bekletilmiş kuru inciri, arada zeytin yağı da yutacak şekilde kaşıkla, sabah akşam aç karnına, yemeklerden önce düzenli olarak yiyin.����…

Çocuklarda Ateş Ve Ateşi Düşürme Yolları

Ateş düşürmek İçin asla kolonya, alkol, sirke, buz ve soğuk su kullanmayın. bunlar damarları ani olarak büzer ateş hemen düşer gibi olur. sonrasında ise damarlar genişler ve ateş çok daha fazla yükselir. . özellikle küçük bebeklerde havale riskini arttırır. Öncelikle Ateşin çocuğunuz için bir savunma mekanizması olduğunu unutmayın. Her çocuğun ateşi çıkar. Bu vücudun savunma mekanizmasıdır. Önemli olan çıkan ateşi kontrol altında tutmaktır. Öncelikle Ateşli Çocukta yapılmaması gerekenleri maddeler halinde anlatacağım 1. Çocuk ateş nedeniyle titrer. aile eli ayağı buz gibi başı yanıyor çocuğumun der. Bu tamamen ateşin doğası ile ilgili bir durumdur. Kan dolaşımının fazla olduğu baş ve vücut kısmı daha sıcak kan dolaşımının az olduğu el ve ayaklar soğuk olacaktır.

1. Çocuğunuz Ateşliyken,titrese,morarsa bile Asla ve asla üzerini örtmeyin.(Çocuğun üzerini örtmekle yangına odun atmak arasında bir fark yoktur) 2.Ateş düşürmek İçin asla kolonya, alkol, sirke, buz ve soğuk su kullanmayın. bu…

Masa Temizliği

Ayşe sabah işe geldiğinde masasının silinmediğini fark etti. Çalışanı arayıp masanın silinmesini istemek yerine eline aldığı kolonyalı mendil ile masasını sildi. İki gün sonra aynı olay tekrar etti. Ayşe yine talep etmek yerine masayı kendisi sildi. Temizlik elemanı bir kaç gün sonra Ayşe'ye; "Ayşe hanım ben unuttum masanızı yine silmeyi "dedi. Ayşe ise" hiç sorun değil,ben kendim de hallediyorum" dedi. Bir süre sonra Ayşe'nin masası neredeyse hiç silinmez oldu. Çünkü Ayşe,fedakarlığı bir kez yapmayıp sürekli hale getirdiği için artık masa silme onun görevi haline dönüşmüştü. İşte hepimiz birer Ayşe olabiliyoruz. Kriz dönemlerinde,yardım etmeye çalışırken,anlık çözümler üretmeye çalışırken, farkında olmadan birer Ayşe ye dönüşüyoruz. Ve dönüp geriye baktığımızda ; "Hayır" diyemediğimiz için,"kırılır " diye düşündüğümüz için başkasının sorumluluğunu üstlendiğimizi fark ediyoruz. Çoğu zaman da bu görevi sürdürmek için davranışımızı rasy…

ÖNEMLİ UYARI

Hastaliklari tedavi etmek, 1219 sayili Tababet Kanunu'na göre sadece hekimlerimizin görevidir. Bu sitede yer alan bilgiler saglikli yasama tavsiye niteliginde olup ürünlerimiz ilaç degil, besin destek ürünleridir. Tedavi veya doktor tedavisi yerine geçmez. Kürlerde ve metinler içerisinde geçen bitkilerin kullanimindan önce, Adi geçen bitkilere alerjiniz olup olmadigini kontrol ettirdikten sonra kullanmaniz tavsiye edilir. Bu sitede yazılan yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir rahatsızlığı olanlar, mutlaka doktorlarına danışarak kullanmalarında fayda vardır.