Ana içeriğe atla

Her Gün Peynir Yiyenlerin Başına Bunlar Geliyor

Süzme peynirin sıhhate olan faydasını dinlediğimizden beri, kahvaltıda soframızdan noksan etmeyiz.  İşte süzme peynirin sağlığımıza olan tesirleri…

Motabolizmanız hızlanacak

Süzme peynirde bol ölçüde bulunan B vitamini metabolizmayı normal seviyeye getirir. B12 vitamini, beynin etkinliğini arttırır ve bedenin demiri daha iyi hazmetmesine takviyeci olur.

Kaslarınız şekillenecek

Süzme peynir, yavaş yavaş hazmedilen ve adale ağırlığının çoğalmasına takviyeci olan “kazein” ismi verilen bir protein içerir. Birçok sporcunun yatmadan evvel süzme peynir yemesinin sebebi budur.

Ayrıca süzme peynir sizi uzun müddet enerjik, zinde olmanızı sağlar. Önerilen günlük protein ölçüsünü kapsadığından vejetaryenler için şahane bir gıdadır.

Kilo vermek daha basit olacak

2015 senesinde yapılan bir çalışmada, düzenli olarak egzersiz yapmasanız dahi, süzme peynirin kilo vermenize takviyeci olabileceği bulundu.

Kadınların İçin İyidir

Süt mahsulleri, özellikle süzme peynir, protein, kalsiyum ve D vitamini bakımından zengindir. Süzme peyniri düzenli yemek, adet kanamasını dengelemeye takviyeci olur ve hormonları dengede tutar.

Süzme peyniri düzenli olarak yemek, me-me kanseri tehlikesini dahi azaltabilir.

Kemikleriniz daha sağlam olacak

Kalsiyum bakımından zengin mahsullerin çocukluğumuzdan bizlere sağladığı avantajları görüyoruz. Süzme peynir, günlük önerilen kalsiyum ölçüsünün %28’ini kapsar.

Aynı zamanda metabolizma ve kemik dokusunun kalınlığı üzerinde pozitif bir tesire sahiptir.

Kan şekeri seviyeleriniz düzenli olacak

Süzme peynir kan şekeri seviyesini basmakalıp yakalayan magnezyumu kapsar. İkinci resim diyabet hastaları için çok verimlidir.

Zira bedenin hastalıklarla savaşmasına takviyeci olur ve tesirini aza indirir. Her gün süzme peynir yiyorsanız yağ içeriğini hesaba katmanız gerekir.

Kardiyovasküler sisteminiz tonlanacak

Kan şekeri seviyelerinin klasikleşmesinin yanı sıra süzme peynirdeki magnezyum, kardiyovasküler sistem üzerinde pozitif bir tesire sahiptir. Arteriyel basıncı kontrol altında tutar ve kanın pıhtılaşmasını önler.

Felç tehlikesini minimuma indirir

Diğer yiyeceklerin yanı sıra süzme peynirde potasyum bulunur. Potasyum, bedendeki suyu dengeler, endişeyi eksiltir ve sinirsel güdülerin dağılmasında rol oynar. Düzenli olarak potasyum almak, atardamar tazyikini düşürür.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...

Görsel kaynaklar:

  • http://www.carebodyhair.com/wp-content/uploads/2014/07/Turmeric22.jpg
İçerik Kaynakları :
  • https://dailyhealthpost.com/turmeric-olive-oil-and-black-pepper-make-for-a-powerful-cancer-fighting-drink/

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şunları Yapın, Hiçbir Hastalığınız Kalmaz

►Düzenli olarak elma yiyin. ► Türk kahvesi ile aranız yoksa arayı bulun. Türk kahvesi de muazzam bir zihin açıcıdır. Sabahları kahvaltıdan bir saat kadar sonra Türk kahvesi için... Türk kahvesi erken ölüm riskini dahil bir çok derdi azaltmaya yeter. Sallama çayları, plastik bardak ve şişeleri, damacana suları terk edin. İş görür bir su arıtıcı kullanın. Bekleyen ve paketlenip taşınan sulardan uzak durun. ► Çörek otu yağı için ve saçınıza, cildinize, yüzünüze sürün. ► Çörek otunu kokusundan ve tadından dolayı içemezseniz (ki insanların çoğu içemiyor) çörek otu yağının kapsül haline getirildiği ürünler mevcut, onlardan alın ve kolayca sabah akşam yemeklerden önce ikişer adet yutun. ► İncir mucizesini de kaçırmayın! Kuş başı kıyılarak hakiki zeytin yağında birkaç gün bekletilmiş kuru incir yiyin. Hakiki zeytin yağında 3-5 gün bekletilmiş kuru inciri, arada zeytin yağı da yutacak şekilde kaşıkla, sabah akşam aç karnına, yemeklerden önce düzenli olarak yiyin.����…

Çocuklarda Ateş Ve Ateşi Düşürme Yolları

Ateş düşürmek İçin asla kolonya, alkol, sirke, buz ve soğuk su kullanmayın. bunlar damarları ani olarak büzer ateş hemen düşer gibi olur. sonrasında ise damarlar genişler ve ateş çok daha fazla yükselir. . özellikle küçük bebeklerde havale riskini arttırır. Öncelikle Ateşin çocuğunuz için bir savunma mekanizması olduğunu unutmayın. Her çocuğun ateşi çıkar. Bu vücudun savunma mekanizmasıdır. Önemli olan çıkan ateşi kontrol altında tutmaktır. Öncelikle Ateşli Çocukta yapılmaması gerekenleri maddeler halinde anlatacağım 1. Çocuk ateş nedeniyle titrer. aile eli ayağı buz gibi başı yanıyor çocuğumun der. Bu tamamen ateşin doğası ile ilgili bir durumdur. Kan dolaşımının fazla olduğu baş ve vücut kısmı daha sıcak kan dolaşımının az olduğu el ve ayaklar soğuk olacaktır.

1. Çocuğunuz Ateşliyken,titrese,morarsa bile Asla ve asla üzerini örtmeyin.(Çocuğun üzerini örtmekle yangına odun atmak arasında bir fark yoktur) 2.Ateş düşürmek İçin asla kolonya, alkol, sirke, buz ve soğuk su kullanmayın. bu…

Masa Temizliği

Ayşe sabah işe geldiğinde masasının silinmediğini fark etti. Çalışanı arayıp masanın silinmesini istemek yerine eline aldığı kolonyalı mendil ile masasını sildi. İki gün sonra aynı olay tekrar etti. Ayşe yine talep etmek yerine masayı kendisi sildi. Temizlik elemanı bir kaç gün sonra Ayşe'ye; "Ayşe hanım ben unuttum masanızı yine silmeyi "dedi. Ayşe ise" hiç sorun değil,ben kendim de hallediyorum" dedi. Bir süre sonra Ayşe'nin masası neredeyse hiç silinmez oldu. Çünkü Ayşe,fedakarlığı bir kez yapmayıp sürekli hale getirdiği için artık masa silme onun görevi haline dönüşmüştü. İşte hepimiz birer Ayşe olabiliyoruz. Kriz dönemlerinde,yardım etmeye çalışırken,anlık çözümler üretmeye çalışırken, farkında olmadan birer Ayşe ye dönüşüyoruz. Ve dönüp geriye baktığımızda ; "Hayır" diyemediğimiz için,"kırılır " diye düşündüğümüz için başkasının sorumluluğunu üstlendiğimizi fark ediyoruz. Çoğu zaman da bu görevi sürdürmek için davranışımızı rasy…

ÖNEMLİ UYARI

Hastaliklari tedavi etmek, 1219 sayili Tababet Kanunu'na göre sadece hekimlerimizin görevidir. Bu sitede yer alan bilgiler saglikli yasama tavsiye niteliginde olup ürünlerimiz ilaç degil, besin destek ürünleridir. Tedavi veya doktor tedavisi yerine geçmez. Kürlerde ve metinler içerisinde geçen bitkilerin kullanimindan önce, Adi geçen bitkilere alerjiniz olup olmadigini kontrol ettirdikten sonra kullanmaniz tavsiye edilir. Bu sitede yazılan yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir rahatsızlığı olanlar, mutlaka doktorlarına danışarak kullanmalarında fayda vardır.