Isıtıp Kulağına Koy 1 Dakika Sonra Hiç Bir Şeyin Kalmıyor

Kulak ağrısı çeken herkes bunun ne kadar acı verici bir durum olduğunu bilir. Ancak artık kulağınız ağrıdığında doğal yollarla geçirebileceksiniz. Nasıl mı? İşte kulak ağrısını geçirecek en doğal yöntem…

Kulak ağrısı genellikle üşütme ve orta kulak iltihabı gibi hastalık problemleriyle ortaya çıkar. Ve çoğu zaman antibiyotik kullanmadan geçmez. Ancak gece çocuğunuzda veya kendinizde aniden gelen kulak ağrısını evde doğal yollarla çözebilmeniz mümkün.

İşte kulak ağrısını çözen doğal yöntem…

Malzemeler

Havlu çorap

1-2 su bardağı deniz tuzu

1.Adım : Çorabın içerisine tuzu koyun. Tuz taneleri büyük olmalı ki çorabın içinden düşmesin.

2. Adım: Tuz boşalttığınız çoraba iki kez sıkı bir düğüm atın.

3.Adım: Düğüm attığınız çorabı tava veya tencerenin içinde 4-5 dakika düşük derecede ısıtın. Çok sıcak olmamasına dikkat edin.

Daha sonra çorabı tavadan alın. Eğer çok sıcaksa, biraz bekleyin. Daha sonra çocuğunuzun kulağında içi deniz tuzu dolu ılık çorabı bekleyin.

Ağrı birkaç dakika içinde yavaşça azalmaya başlayacaktır.

Uyarı: Herhangi bir yan etki görülmesine karşı doktora danışmayı ihmal etmeyiniz.

Bunun haricinde kulak ağrısına aşağıdaki yöntemlerin de iyi geldiği bilinmektedir.

1-Zeytinyağı: Kulak ağrısını dindirmede faydalı olan zeytinyağı, doğal bir yağlandırıcıdır. Aynı zamanda kulaktaki enfeksiyonları da gideren zeytinyağı, kulaktaki uğultu ve çınlanmayı yok eder. Bunun için yapmanız gereken tek şey, dört damla zeytinyağını kulak için damlatmanız ve bir parça pamukla kulak kanalını nazikçe kapatmanız.

2-Soğan: Antiseptik ve antibakteriyel özelliği olan soğan, kulak ağrısını etkili bir şekilde geçirir. Küp küp doğranan soğan, temiz bir bez üzerinde kulağın üzerine konularak en az beş dakika bekletilir. Bu işlemi birkaç gün uygulamak gerekir.

3-Sarımsak: Kulak ağrısı için ağrıkesici ve antibiyotik özelliği olan sarımsak doğal bir çözümdür. Bunun için, iki yemek kaşığı susam yağında sotelenen sarımsak, yağından süzülüp ayrılır. Bu süzülen yağ soğuduktan sonra kulağın içine iki-üç damla damlatılır.

4-Zencefil: Birçok faydası bulunan zencefil, ağrı kesici özelliği ile kulak ağrısı için doğal çözümdür. Kulağın içine damlatılan üç damla zencefil ile ağrının hafiflediğini farkedeceksiniz.

5-Turp: Kulak ağrısı için ince ince doğranmış bir adet turp, hardal yağı içinde 5 dakika ısıtılır. Soğumaya alınan bu yağ süzülür. Daha sonra ağrıyan kulağınıza bu yağdan birkaç damla damlatın.

6-Meyan kökü: Kulak ağrısı için hazırlayacağımız doğal çözüm ise meyan kökü iledir. Bunun için biraz meyan kökünü iki yemek kaşığı tereyağı ile ısıtıp macun kıvamına getirmek gerekir. Bu macunu, kulağın dış kısmına sürün.

7-Nane: Antienflamatuar, antibakteriyel, anestetik özellikleri olan nanenin rahatlatıcı özelliği, kulak ağrısını geçirmenize yardımcı olur.

Taze nane yapraklarından çıkarılan suyundan birkaç damla kulağımıza damlatarak ağrımızı dindirebiliriz. Bir başka yol ise nane yağı ile zeytinyağı bire beş ölçüsünde karıştırıp ısıtılır ve ortam sıcaklığına gelince birkaç kulağınıza damlatın.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...

Görsel kaynaklar:

  • https://www.starkey.com/blog/2018/10/Dos-donts-of-good-ear-health
İçerik Kaynakları :
  • https://www.starkey.com/blog/2018/10/Dos-donts-of-good-ear-health