Ana içeriğe atla

Kanser Tümörlerini Yüzde 50 Oranında Azaltıyor

Kolon kanseri riskinizi önemli ölçüde azaltmanız söz konusu olduğunda dikkat etmeniz gereken bazı önemli durumlar vardır. Günlük hayatta beslenmemizde yaptığımız ufak tefek değişikliklerle, kolon kanserinden korunabiliriz. İşte kolon kanseri riskini azaltmanın yolları…

Kolon kanseri riskini azaltmanın yolları;

İşlenmiş etlerden kaçının

İşlenmiş öğle yemeği etleri, domuz pastırması, soğuk etler, sosisli sandviçler, sosisler ve diğer işlenmiş et türleri 1 numaralı kanserojenlerdir.

-Daha fazla köri tüketin

Kanser Önleme Araştırmasında bulunan bir araştırma, körinin kolon kanser hücrelerinin çoğalma yeteneğini baskıladığını göstermiştir.

– Diyetinizdeki yağları azaltın

Yüksek oranda yağ içeren bir diyet kanser kök hücrelerinin büyümesini tetikler. Hızlı yiyecekleri, işlenmiş yiyecekleri, hazır yiyecekleri, et, tereyağını ve diğer yağlı yiyecekleri kesmelisiniz.

-Bitki bazlı bir diyet uygulayın

İşlenmiş etlerin ve etlerden elde edilen yağların faktörler olduğunu çoktan tespit etmiş olsak da, araştırmalar ayrıca hayvansal protein içeriği yüksek diyetlerin kolorektal kanserle de bağlantılı olduğunu gösteriyor.

Beslenme Dergisi’nde yayınlanan ilave Kanada araştırması, bir “et diyeti kalıbı” nın kolorektal kanser riskini arttırdığını buldu.

-Şekeri ve şekerli gıdaları kesin

Beslenme Dergisi Çalışmada ayrıca şekerli gıdalar ve kolorektal kanser içeren bir diyet arasında bir korelasyon bulunmuştur. Rafine tatlılar için meyve seçebilirsiniz.

-Daha fazla üzüm tüketin

Kanser kök hücreleri yeni kanser hücrelerinin ve tümörlerin oluşumunu sürdürür. Üzümlerde bulunan Resveratrol, sadece kanser kök hücrelerini baskılamakla kalmaz, aynı zamanda kanser tümörlerinin sayısını % 50 oranında azaltır.

-Yüksek lifli diyet

Pek çok uzman, günde 35 gram lif hedeflediğimizi öne sürse de, araştırmalar bundan daha fazlasını hedeflememiz gerektiğini söylüyor. Araştırmacılar 2 hafta boyunca yüksek lifli, az yağlı beslenmeye geçmenin bile kolon kanseri riskini önemli ölçüde azalttığını buldu.

Bazı araştırmalara göre hindistan cevizi kolon kanseri öncüllerini azaltıyor.

-Günlük çiğ ceviz tüketin

Araştırmacılar, cevizlerin bağırsaklardaki probiyotikler gibi davrandığını ve bunun da kansere karşı koruyarak sağlıklı bir bağırsak sağladığını varsayıyor.

-Günlük yeşil çay içmek

Yeşil çay, birçok çalışmada kansere karşı etkili olduğu kanıtlanmış en dikkat çeken çaylardan biridir. İçerisinde çeşitli kanser önleyici besin maddelerini içerir.

-Yeterli kalsiyum aldığınızdan emin olun

Bağırsakta bulunan mikropları iltihaplanmaya neden olanların lehine hızla değiştirdikleri gösterilmiş olduğundan süt ürünleri tavsiye edilmez.

En iyi kalsiyum bakımından zengin besinler: havuç ve havuç suyu, lahana ve diğer koyu yeşil yapraklı sebzeler, susam, tahin, badem yağı, badem ve brokoli.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...

Görsel kaynaklar:

  • http://www.carebodyhair.com/wp-content/uploads/2014/07/Turmeric22.jpg
İçerik Kaynakları :
  • https://dailyhealthpost.com/turmeric-olive-oil-and-black-pepper-make-for-a-powerful-cancer-fighting-drink/

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şunları Yapın, Hiçbir Hastalığınız Kalmaz

►Düzenli olarak elma yiyin. ► Türk kahvesi ile aranız yoksa arayı bulun. Türk kahvesi de muazzam bir zihin açıcıdır. Sabahları kahvaltıdan bir saat kadar sonra Türk kahvesi için... Türk kahvesi erken ölüm riskini dahil bir çok derdi azaltmaya yeter. Sallama çayları, plastik bardak ve şişeleri, damacana suları terk edin. İş görür bir su arıtıcı kullanın. Bekleyen ve paketlenip taşınan sulardan uzak durun. ► Çörek otu yağı için ve saçınıza, cildinize, yüzünüze sürün. ► Çörek otunu kokusundan ve tadından dolayı içemezseniz (ki insanların çoğu içemiyor) çörek otu yağının kapsül haline getirildiği ürünler mevcut, onlardan alın ve kolayca sabah akşam yemeklerden önce ikişer adet yutun. ► İncir mucizesini de kaçırmayın! Kuş başı kıyılarak hakiki zeytin yağında birkaç gün bekletilmiş kuru incir yiyin. Hakiki zeytin yağında 3-5 gün bekletilmiş kuru inciri, arada zeytin yağı da yutacak şekilde kaşıkla, sabah akşam aç karnına, yemeklerden önce düzenli olarak yiyin.����…

Çocuklarda Ateş Ve Ateşi Düşürme Yolları

Ateş düşürmek İçin asla kolonya, alkol, sirke, buz ve soğuk su kullanmayın. bunlar damarları ani olarak büzer ateş hemen düşer gibi olur. sonrasında ise damarlar genişler ve ateş çok daha fazla yükselir. . özellikle küçük bebeklerde havale riskini arttırır. Öncelikle Ateşin çocuğunuz için bir savunma mekanizması olduğunu unutmayın. Her çocuğun ateşi çıkar. Bu vücudun savunma mekanizmasıdır. Önemli olan çıkan ateşi kontrol altında tutmaktır. Öncelikle Ateşli Çocukta yapılmaması gerekenleri maddeler halinde anlatacağım 1. Çocuk ateş nedeniyle titrer. aile eli ayağı buz gibi başı yanıyor çocuğumun der. Bu tamamen ateşin doğası ile ilgili bir durumdur. Kan dolaşımının fazla olduğu baş ve vücut kısmı daha sıcak kan dolaşımının az olduğu el ve ayaklar soğuk olacaktır.

1. Çocuğunuz Ateşliyken,titrese,morarsa bile Asla ve asla üzerini örtmeyin.(Çocuğun üzerini örtmekle yangına odun atmak arasında bir fark yoktur) 2.Ateş düşürmek İçin asla kolonya, alkol, sirke, buz ve soğuk su kullanmayın. bu…

Masa Temizliği

Ayşe sabah işe geldiğinde masasının silinmediğini fark etti. Çalışanı arayıp masanın silinmesini istemek yerine eline aldığı kolonyalı mendil ile masasını sildi. İki gün sonra aynı olay tekrar etti. Ayşe yine talep etmek yerine masayı kendisi sildi. Temizlik elemanı bir kaç gün sonra Ayşe'ye; "Ayşe hanım ben unuttum masanızı yine silmeyi "dedi. Ayşe ise" hiç sorun değil,ben kendim de hallediyorum" dedi. Bir süre sonra Ayşe'nin masası neredeyse hiç silinmez oldu. Çünkü Ayşe,fedakarlığı bir kez yapmayıp sürekli hale getirdiği için artık masa silme onun görevi haline dönüşmüştü. İşte hepimiz birer Ayşe olabiliyoruz. Kriz dönemlerinde,yardım etmeye çalışırken,anlık çözümler üretmeye çalışırken, farkında olmadan birer Ayşe ye dönüşüyoruz. Ve dönüp geriye baktığımızda ; "Hayır" diyemediğimiz için,"kırılır " diye düşündüğümüz için başkasının sorumluluğunu üstlendiğimizi fark ediyoruz. Çoğu zaman da bu görevi sürdürmek için davranışımızı rasy…

ÖNEMLİ UYARI

Hastaliklari tedavi etmek, 1219 sayili Tababet Kanunu'na göre sadece hekimlerimizin görevidir. Bu sitede yer alan bilgiler saglikli yasama tavsiye niteliginde olup ürünlerimiz ilaç degil, besin destek ürünleridir. Tedavi veya doktor tedavisi yerine geçmez. Kürlerde ve metinler içerisinde geçen bitkilerin kullanimindan önce, Adi geçen bitkilere alerjiniz olup olmadigini kontrol ettirdikten sonra kullanmaniz tavsiye edilir. Bu sitede yazılan yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir rahatsızlığı olanlar, mutlaka doktorlarına danışarak kullanmalarında fayda vardır.