Ana içeriğe atla

Kilo Sorunu Olanların İmdadına Yetişiyor

Düzenli kullanıldığında sindirime yardımcı oluyor ve kilo vermeyi kolaylaştırıyor. Elma sirkesi kilo sorunu olanların imdadına yetişiyor. İçine 1-2 kaşık elma sirkesi ve 1 kaşık bal karıştırılmış 1 bardak su, uygun bir rejimle birlikte alındığında düzenli kilo kaybetmeyi sağlıyor. Bu karışım yorgunluğa da iyi geliyor.

Ayrıca vücut direncini arttırır ve düzenli olarak sabah aç karnına tüketildiğinde yağ yakar. Metabolizmayı hızlandırıp, sindirim sisteminin çalışmasına yardımcı olur.

Elma sirkesinin yanında bu yiyeceklerde zayıflatıp, vücuttan toksinleri atıyor, hafifletiyor, inceltiyor.

İşte yağ yakan, zayıflatan besinler:

1 - Kan şekerini dengeler. Açlık hissini baskılar. Tarçını gün içerisinde tükettiğiniz sulara katarsanız metabolizmanızın daha hızlı ve dengeli çalışmasına yardımcı olur. Yoğurdunuza veya meyvenizin üzerine toz tarçın dökerek tüketebilirsiniz.

2 -  Yumurta en kaliteli protein kaynağıdır. Sarısını aşırı tüketmemek gerekir. Yumurta beyazı saf protein olduğu için özellikle spor yapanlarda kas kaybını önlemek ve yağ yakımını hızlandırmak için kullanılır. Tok tutar, acıkmayı önler.

3 - Bağırsak sağlığınız ne kadar iyi olursa o kadar kolay kilo verebilirsiniz.

Ev yapımı yoğurt; uzun süre tokluk hissi verir. Kan şekeri dengesini ve bağırsak sağlığını korur. Diyetlerin olmazsa olmazlar besinidir.

4 -  Yüzde 90’ı su olduğu için kalorisi düşüktür. Fazla tüketildiğinde şişkinlik ve mide ağrılarına sebep olabilir. 10 adet yeşil erik 1 porsiyon meyveye denktir.

5 - Antioksidan içeriği yüksektir. Şeker ihtiyacı fazla olan kişilerde kontrollü tüketildiğinde tatlı hissini baskılar ve çabuk acıkmayı engeller.

Lif içeriği yüksek olduğu için bağırsakları çalıştırır. Kötü kolesterolün düşmesine yardımcı olur. Yaban mersini işte bu kadar faydalı bir besindir. Artık ülkemizde de bolca yetiştirilmeye başladı. yakınlarda pazarlarda, manavlarda bolca görmeye başlarız.

6 - Çilek tam bir şifa deposudur. Antioksidandır ve vücutta anti kanserojen etki gösterir. Diş ve diş eti sağlığını korur. Ağız içi yaralarına ve ağız kokusuna iyi gelir. Yaklaşık 6-7 adet çilek 1 porsiyon meyveye denktir.

7- Yağ yakımına yardımcı olan ‘Bromelain’ içerir. Düzenli tüketildiğinde ödem atıcı ve yağ yakıcı etkisi vardır. Ananas şeker içeriğinden dolayı tüketirken porsiyon kontrolüne dikkat etmek gerekir.

8- İdrar söktürücü ve lif içeriği yüksek olduğu için uzun süre tok hissetmemize yardımcı olur. Bunun yanında diyet yaparken halsizlik, yorgunluk hissetmemek için mutlaka C vitamini içeriği yüksek olan maydanoz gibi sebze ve meyveleri bolca tüketmeniz gerekir.

9 - Kuru fasulye, nohut, mercimek gibi kurubaklagiller bitkisel protein içerirler ve lif oranları yüksek olduğu için tokluk hissi verir. Bu özelliklerinden dolayı diyetlerde tercih sebebidir. Hayvansal proteine göre yağ içermezler ve kan şekerini dengeleyip uzun süre tok kalmayı sağlar. Yeşillikle beraber tüketilmelidir.

10 -  Potasyum zenginidir. Lif içeriği yüksek olduğundan uzun süre tokluk hissi verir, çabuk acıkmayı önler. Sindirim sistemini çalıştırarak kabızlık problemine yardımcı olur. Semizotu yoğurt ile tüketildiğinde, kırmızı pulbiber ve sarımsak ile lezzetlendirildiğinde metabolizmayı hızlandırır.

11 - Yüksek kalite proteinle ve sağlıklı yağlarla doludur. Somon, Omega-3 içerdiği için zayıflamaya yardımcıdır.

12 - Yağ içermeyen, kalorisi düşük protein kaynağıdır. Yağ yakımını hızlandırır ve uzun süre tokluk hissi verir. Mantarı, yumurtalarınıza veya sebzelerinize katarak tüketebilirsiniz.

13 -  Patates özellikle kalp sağlığı için önemli rol oynayan potasyum zenginidir. Tok tutar.

Yalnız şunu unutmamak gerekir; patatesi kızarmış veya cips olarak değil, haşlandıktan sonra soğuk olarak tüketmek önemlidir. Aksi halde zayıflatmaz şişmanlatır.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...

Görsel kaynaklar:

  • http://www.carebodyhair.com/wp-content/uploads/2014/07/Turmeric22.jpg
İçerik Kaynakları :
  • https://dailyhealthpost.com/turmeric-olive-oil-and-black-pepper-make-for-a-powerful-cancer-fighting-drink/

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şunları Yapın, Hiçbir Hastalığınız Kalmaz

►Düzenli olarak elma yiyin. ► Türk kahvesi ile aranız yoksa arayı bulun. Türk kahvesi de muazzam bir zihin açıcıdır. Sabahları kahvaltıdan bir saat kadar sonra Türk kahvesi için... Türk kahvesi erken ölüm riskini dahil bir çok derdi azaltmaya yeter. Sallama çayları, plastik bardak ve şişeleri, damacana suları terk edin. İş görür bir su arıtıcı kullanın. Bekleyen ve paketlenip taşınan sulardan uzak durun. ► Çörek otu yağı için ve saçınıza, cildinize, yüzünüze sürün. ► Çörek otunu kokusundan ve tadından dolayı içemezseniz (ki insanların çoğu içemiyor) çörek otu yağının kapsül haline getirildiği ürünler mevcut, onlardan alın ve kolayca sabah akşam yemeklerden önce ikişer adet yutun. ► İncir mucizesini de kaçırmayın! Kuş başı kıyılarak hakiki zeytin yağında birkaç gün bekletilmiş kuru incir yiyin. Hakiki zeytin yağında 3-5 gün bekletilmiş kuru inciri, arada zeytin yağı da yutacak şekilde kaşıkla, sabah akşam aç karnına, yemeklerden önce düzenli olarak yiyin.����…

Çocuklarda Ateş Ve Ateşi Düşürme Yolları

Ateş düşürmek İçin asla kolonya, alkol, sirke, buz ve soğuk su kullanmayın. bunlar damarları ani olarak büzer ateş hemen düşer gibi olur. sonrasında ise damarlar genişler ve ateş çok daha fazla yükselir. . özellikle küçük bebeklerde havale riskini arttırır. Öncelikle Ateşin çocuğunuz için bir savunma mekanizması olduğunu unutmayın. Her çocuğun ateşi çıkar. Bu vücudun savunma mekanizmasıdır. Önemli olan çıkan ateşi kontrol altında tutmaktır. Öncelikle Ateşli Çocukta yapılmaması gerekenleri maddeler halinde anlatacağım 1. Çocuk ateş nedeniyle titrer. aile eli ayağı buz gibi başı yanıyor çocuğumun der. Bu tamamen ateşin doğası ile ilgili bir durumdur. Kan dolaşımının fazla olduğu baş ve vücut kısmı daha sıcak kan dolaşımının az olduğu el ve ayaklar soğuk olacaktır.

1. Çocuğunuz Ateşliyken,titrese,morarsa bile Asla ve asla üzerini örtmeyin.(Çocuğun üzerini örtmekle yangına odun atmak arasında bir fark yoktur) 2.Ateş düşürmek İçin asla kolonya, alkol, sirke, buz ve soğuk su kullanmayın. bu…

Masa Temizliği

Ayşe sabah işe geldiğinde masasının silinmediğini fark etti. Çalışanı arayıp masanın silinmesini istemek yerine eline aldığı kolonyalı mendil ile masasını sildi. İki gün sonra aynı olay tekrar etti. Ayşe yine talep etmek yerine masayı kendisi sildi. Temizlik elemanı bir kaç gün sonra Ayşe'ye; "Ayşe hanım ben unuttum masanızı yine silmeyi "dedi. Ayşe ise" hiç sorun değil,ben kendim de hallediyorum" dedi. Bir süre sonra Ayşe'nin masası neredeyse hiç silinmez oldu. Çünkü Ayşe,fedakarlığı bir kez yapmayıp sürekli hale getirdiği için artık masa silme onun görevi haline dönüşmüştü. İşte hepimiz birer Ayşe olabiliyoruz. Kriz dönemlerinde,yardım etmeye çalışırken,anlık çözümler üretmeye çalışırken, farkında olmadan birer Ayşe ye dönüşüyoruz. Ve dönüp geriye baktığımızda ; "Hayır" diyemediğimiz için,"kırılır " diye düşündüğümüz için başkasının sorumluluğunu üstlendiğimizi fark ediyoruz. Çoğu zaman da bu görevi sürdürmek için davranışımızı rasy…

ÖNEMLİ UYARI

Hastaliklari tedavi etmek, 1219 sayili Tababet Kanunu'na göre sadece hekimlerimizin görevidir. Bu sitede yer alan bilgiler saglikli yasama tavsiye niteliginde olup ürünlerimiz ilaç degil, besin destek ürünleridir. Tedavi veya doktor tedavisi yerine geçmez. Kürlerde ve metinler içerisinde geçen bitkilerin kullanimindan önce, Adi geçen bitkilere alerjiniz olup olmadigini kontrol ettirdikten sonra kullanmaniz tavsiye edilir. Bu sitede yazılan yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir rahatsızlığı olanlar, mutlaka doktorlarına danışarak kullanmalarında fayda vardır.