Kilo Sorunu Olanların İmdadına Yetişiyor

Düzenli kullanıldığında sindirime yardımcı oluyor ve kilo vermeyi kolaylaştırıyor. Elma sirkesi kilo sorunu olanların imdadına yetişiyor. İçine 1-2 kaşık elma sirkesi ve 1 kaşık bal karıştırılmış 1 bardak su, uygun bir rejimle birlikte alındığında düzenli kilo kaybetmeyi sağlıyor. Bu karışım yorgunluğa da iyi geliyor.

Ayrıca vücut direncini arttırır ve düzenli olarak sabah aç karnına tüketildiğinde yağ yakar. Metabolizmayı hızlandırıp, sindirim sisteminin çalışmasına yardımcı olur.

Elma sirkesinin yanında bu yiyeceklerde zayıflatıp, vücuttan toksinleri atıyor, hafifletiyor, inceltiyor.

İşte yağ yakan, zayıflatan besinler:

1 - Kan şekerini dengeler. Açlık hissini baskılar. Tarçını gün içerisinde tükettiğiniz sulara katarsanız metabolizmanızın daha hızlı ve dengeli çalışmasına yardımcı olur. Yoğurdunuza veya meyvenizin üzerine toz tarçın dökerek tüketebilirsiniz.

2 -  Yumurta en kaliteli protein kaynağıdır. Sarısını aşırı tüketmemek gerekir. Yumurta beyazı saf protein olduğu için özellikle spor yapanlarda kas kaybını önlemek ve yağ yakımını hızlandırmak için kullanılır. Tok tutar, acıkmayı önler.

3 - Bağırsak sağlığınız ne kadar iyi olursa o kadar kolay kilo verebilirsiniz.

Ev yapımı yoğurt; uzun süre tokluk hissi verir. Kan şekeri dengesini ve bağırsak sağlığını korur. Diyetlerin olmazsa olmazlar besinidir.

4 -  Yüzde 90’ı su olduğu için kalorisi düşüktür. Fazla tüketildiğinde şişkinlik ve mide ağrılarına sebep olabilir. 10 adet yeşil erik 1 porsiyon meyveye denktir.

5 - Antioksidan içeriği yüksektir. Şeker ihtiyacı fazla olan kişilerde kontrollü tüketildiğinde tatlı hissini baskılar ve çabuk acıkmayı engeller.

Lif içeriği yüksek olduğu için bağırsakları çalıştırır. Kötü kolesterolün düşmesine yardımcı olur. Yaban mersini işte bu kadar faydalı bir besindir. Artık ülkemizde de bolca yetiştirilmeye başladı. yakınlarda pazarlarda, manavlarda bolca görmeye başlarız.

6 - Çilek tam bir şifa deposudur. Antioksidandır ve vücutta anti kanserojen etki gösterir. Diş ve diş eti sağlığını korur. Ağız içi yaralarına ve ağız kokusuna iyi gelir. Yaklaşık 6-7 adet çilek 1 porsiyon meyveye denktir.

7- Yağ yakımına yardımcı olan ‘Bromelain’ içerir. Düzenli tüketildiğinde ödem atıcı ve yağ yakıcı etkisi vardır. Ananas şeker içeriğinden dolayı tüketirken porsiyon kontrolüne dikkat etmek gerekir.

8- İdrar söktürücü ve lif içeriği yüksek olduğu için uzun süre tok hissetmemize yardımcı olur. Bunun yanında diyet yaparken halsizlik, yorgunluk hissetmemek için mutlaka C vitamini içeriği yüksek olan maydanoz gibi sebze ve meyveleri bolca tüketmeniz gerekir.

9 - Kuru fasulye, nohut, mercimek gibi kurubaklagiller bitkisel protein içerirler ve lif oranları yüksek olduğu için tokluk hissi verir. Bu özelliklerinden dolayı diyetlerde tercih sebebidir. Hayvansal proteine göre yağ içermezler ve kan şekerini dengeleyip uzun süre tok kalmayı sağlar. Yeşillikle beraber tüketilmelidir.

10 -  Potasyum zenginidir. Lif içeriği yüksek olduğundan uzun süre tokluk hissi verir, çabuk acıkmayı önler. Sindirim sistemini çalıştırarak kabızlık problemine yardımcı olur. Semizotu yoğurt ile tüketildiğinde, kırmızı pulbiber ve sarımsak ile lezzetlendirildiğinde metabolizmayı hızlandırır.

11 - Yüksek kalite proteinle ve sağlıklı yağlarla doludur. Somon, Omega-3 içerdiği için zayıflamaya yardımcıdır.

12 - Yağ içermeyen, kalorisi düşük protein kaynağıdır. Yağ yakımını hızlandırır ve uzun süre tokluk hissi verir. Mantarı, yumurtalarınıza veya sebzelerinize katarak tüketebilirsiniz.

13 -  Patates özellikle kalp sağlığı için önemli rol oynayan potasyum zenginidir. Tok tutar.

Yalnız şunu unutmamak gerekir; patatesi kızarmış veya cips olarak değil, haşlandıktan sonra soğuk olarak tüketmek önemlidir. Aksi halde zayıflatmaz şişmanlatır.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...

Görsel kaynaklar:

  • http://www.carebodyhair.com/wp-content/uploads/2014/07/Turmeric22.jpg
İçerik Kaynakları :
  • https://dailyhealthpost.com/turmeric-olive-oil-and-black-pepper-make-for-a-powerful-cancer-fighting-drink/