Sapını Çöp Diye Atıyoruz Ama Basurun Çaresi Sapında

Birçok kişinin korkulu rüyası haline gelen hemoroid (basur), tedavi aşamasında da oldukça acılı geçen bir hastalık. Dört mevsim elimizin altında olan bu sebze hemoroidin çaresiymiş de haberimiz yokmuş :) Peki patlıcanın yeşil sapı bu aşamada nasıl kullanılır? İşte kürün tüm detayları...

Hemen hemen bir çoğumuz patlıcanın saplarını ayıklayıp çöpe atıyoruz. Ancak patlıcan sapının faydalarını öğrenince pişman olabilirsiniz.

DOĞAL YÖNTEM

Hemoroid giderek yaygınlaşan ve gününüzün korkulu hastalığı haline geldi. İlaç , ameliyat , lazer gibi farklı tedavi yöntemleri mevcut.

Ancak bu yollara başvurmadan evinizde doğal yöntem ile basurdan kurtulmak mümkün . Kesinlikle patlıcan kürünü uygulamalısınız. Kullanan kişiler bu kür sayesinde olumlu yönde ilerlediklerini belirtiyor.

Malzemeler:

10 adet patlıcanın yeşil sapı (çürük olmamasına özen gösterin)

12 bardak su

Hazırlanışı:

Taze patlıcan saplarını 12 bardak suyun içerisinde kaynatın. Karışım kaynamaya başlayınca ocağın altını kısın ve kısık ateşta yaklaşık 20 dakika daha kaynatın.

20 dakikanın sonunda ocaktan alın ve tencereyi ağzı kapalı bir şekilde bekletin. (Kesinlikle ağzını açmamanız gerekece) Tencere kendi kendine soğuduktan sonra kapağını açın ve suyu süzün. Elde ettiğniz karışımı buzdolabında saklayın.

Günde 2 defa aç karnına bir su bardağı tüketin. Patlıcan kürünü 5 gün boyunca uygulayın. Bu süreçte bazı gıdalardan uzak durmanız gerekecek:

  • Bulgur
  • Çilek
  • *Turşu
  • Acı biber, pul biber, isot
  • Domates
  • Sirkeli yiyecekler

5 gün boyunca uygulayacağınız doğal tedavinin ardından normal beslenmeye dönebilirsiniz. Ancak bu besinleri sıklıkla tüketmemekte fayda var. Çünkü bu besinler hemoroidi tetikleyen, ağrıları artıran etkilere sahip.

Bunun haricinde bir diğer çözüm de;

MACUNDAN BİRER KAŞIK YENİLMESİ ŞİKAYETLERİ GEÇİRİR

Ayva çekirdeği; Birkaç ayvanın çekirdekleri bir su bardağı suda bekletilip süzülür balla karıştırılır basura sürülürse şikayetlere azalmasını sağlar. Civan perçemi pelin otu ile beraber kaynatılıp çayı hazırlanır.

Bu çaydan günde bir bardak içmek ve hemoroite sürmek rahatlatıcı etki yapar. Böğürtlen yaprakları kaynatılıp balla tatlandırılarak yemeklerden önce içilirse basur memelerinde küçülme yapabilir. Bolca dere otu çayı yemek basurdan kaynaklanan ağrıyı hafifletir.

Ezilerek un haline getirilen kara kavak tomurcukları zeytinyağı ile merhem haline getirilip basur memelerine sürülmesi şişlik ve ağrının çabuk geçmesini sağlar.

Ihlamur, keten tohumu, meyan kökü ve ceviz yaprağının beraber öğütülüp balla macun yapılıp yemeklerden 1 saat önce 1'er şeker kaşığı yenilmesi şikayetleri geçirir.

Herhangi bir yan etki görülmemesine karşı bir beslenme uzmanına da danışabilirsiniz.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...

Görsel kaynaklar:

  • http://www.carebodyhair.com/wp-content/uploads/2014/07/Turmeric22.jpg
İçerik Kaynakları :
  • https://dailyhealthpost.com/turmeric-olive-oil-and-black-pepper-make-for-a-powerful-cancer-fighting-drink/