Ana içeriğe atla

Sizi Çok İyi Bir Görüşe Kavuşturan Bitki (Görme Azalması, Katarakt, Korneanın Güçsüzleşmesi, Sarı nokta)

Katarakt, Korneanın güçsüzleşmesi, Sarı nokta hastalığı… İyi bir görüşe ve sağlıklı gözlere sahip olmak ister misiniz? Vücudunuzun en önemli organlarından birini korumanıza yardımcı olacak bu doğal tarifi keşfedin!

Koruyucu bir bariyer yaratarak güneş ve toksinlerden kaynaklanan hasarı engelleyen ve içeriğiyle de gözlerinizi güçlendiren doğal tedaviler bulunmaktadır.

Doğal aloe vera tedavisi bu seçenekler arasında sayılabilir. Eski bir tarif olmasına rağmen sağlıklı gözler için birebirdir.

Teknolojik aletlerin aşırıya kaçan kullanımı ve çevredeki serbest radikallere devamlı maruz kalmanın sonucu olarak göz hastalıklarından muzdarip insanların sayısında artış gözlemleniyor.

Bu problemler aslında hep vardı. Ancak geçtiğimiz yıllarda, genç yaş grubunda bile dikkate alınması gereken bir artış yaşandı.

Bu problemin asıl nedeni ise, çoğu insanın gözde meydana gelen bozuklukları bir yaşlılık sorunu olarak görmesinden kaynaklanır. Bu yüzden çoğu zaman insanlar gözlerini koruyabilecek alışkanlıklardan habersiz bir haldedirler.

Örnek vermek gerekirse; sağlıklı gözler için belli gıdaları bolca tüketerek bazı göz hastalıklarına yakalanma riskinizi azaltabiliriz. Bu yazıda aloe veranın özelliklerini daha detaylı bir şekilde sizinle paylaşmak istiyoruz. Evde yapabileceğiniz basit bir tarifi de yine bu yazıda bulabileceksiniz.

Sağlıklı gözler için doğal aloe vera tarifi :

Bu doğal tarif, antioksidan ve anti-enflamatuvar özelliklere sahip maddeleri tek bir yerde birleştiriyor. Bu bahsedilen ‘anti’ özellikler, vücut tarafından emildiğinde göz sağlığını korumaya ve gözü iyileştirmeye yardımcı olur.

Bu tarif, tüm dünyada bilinen ve popüler olan antik bir reçetedir. Bugün bile hala geçerli olan tarif, sahip olduğu özellikleri sayesinde günümüze kadar gelmeyi başarmıştır.

Bu doğal tedavi, güzelce harmanlanmış aloe veranın yanında bal ve ceviz gibi diğer besleyici gıdaları da içerir. Tüm bu saydıklarımız, vücudun bütününe yararlı olan fazla miktarda yağ asidini, lifi ve minerali sağlar.

Aloe vera bitkisinin kristali (içindeki jel madde), yüzlerce yıldır tıbbi ve kozmetik tariflerin temeli olarak değer verilen bir maddedir. Su, antioksidan ve önemli vitaminler bakımından zengin olan aloe vera, birçok hastalıkla savaşma kapasitesi olan güçlü bir bitkidir.

Dahası aloe vera, akyuvar oluşumunu tetikler ve canlı dokunun kendisini iyileştirmesine destek olur. Buna ek olarak gözü saran narin zar dokusu için koruma etkisi sağlar. Bu nedenden dolayı aloe vera özü, aşağıda belirtilen durumlardaki göz tedavilerinde hayati bir rol oynar:

  • Katarakt
  • Korneanın güçsüzleşmesi
  • Sarı nokta hastalığı
  • Bunların yanında, bu bitki kan şekeri seviyesinin kontrolü üzerinde de ilginç bir etkide bulunur. En uygun şekilde görme performansının sağlanmasında önemli bir faktöre sahiptir.

Kısacası bu madde düzenli olarak alındığında şeker hastalığına bağlı olarak ortaya çıkan göz hastalıklarından kaçınmak için ideal bir yönteme dönüşüyor. Bu doğal aloe vera tedavisi nasıl hazırlanır

Sağlıklı gözler için bu aloe vera özünü hazırlarken aklınızda tutmanız gereken en önemli şey dahil edeceğiniz bileşenlerin en iyi kalitede olmasıdır.

Bu ürünleri organik olarak satın aldığınızda, yüksek miktarda besleyici madde ve sağlıklı özellikleri bünyesinde barındırdığından emin olmak zorundasınız.

Buna ek olarak, bu tedaviyi beslenme düzeninize dahil ettiğiniz zaman, bağışıklık ve sindirim sisteminizin işleyişi için de iyi bir desteğe sahip olmuş olacaksınız. Bu tedavinin en iyi tarafı çok az kalori içeriyor olmasıdır. Tedavi sırasında kilo vermeye çalışanlar için sorun teşkil etmemektedir.

Malzemeler

  • ½ su bardağı aloe vera (100 gram)
  • ½ su bardağı ezilmiş ceviz (50 gram)
  • 1 yemek kaşığı bal (25 gram)
  • 2 adet limonun sıkılmış suyu

Hazırlanışı :

İlk olarak aloe vera yapraklarını kesin. Sonrasında ise içerdiği jeli bir kaşık veya başka bir mutfak gereci yardımı ile çıkarın.

Belirtilen miktardaki jeli elde ettikten sonra biraz su ile beraber bir kaba koyun. Ardından 10 ya da 15 dakika boyunca kaynatın.

Bu süre geçtikten sonra fazla suyu boşaltın ve kristalleri (jeli) buzdolabına koyun.

10 veya 12 saat sonra bu jeli diğer maddelerle beraber bir kabın içine koyun.

Krema kıvamında bir smoothie gibi olana kadar hepsini karıştırın. Hazır olduğunda günde üç kere tüketebilmeniz için bu içeceği 3 porsiyona bölün.

Her ana yemekten en az 30 dakika önce için.

Fark ettiğiniz üzere, gözlerinize daha iyi bakabilmek için güçlü bir tedavi hazırlamak oldukça kolaydır. En önemlisi pahalı malzemeler gerektirmez. Bu tarifi beslenme düzeninize dahil edin ve inanılmaz faydalarını keşfetmeye başlayın!

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...

Görsel kaynaklar:

  • http://www.carebodyhair.com/wp-content/uploads/2014/07/Turmeric22.jpg
İçerik Kaynakları :
  • https://dailyhealthpost.com/turmeric-olive-oil-and-black-pepper-make-for-a-powerful-cancer-fighting-drink/

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şunları Yapın, Hiçbir Hastalığınız Kalmaz

►Düzenli olarak elma yiyin. ► Türk kahvesi ile aranız yoksa arayı bulun. Türk kahvesi de muazzam bir zihin açıcıdır. Sabahları kahvaltıdan bir saat kadar sonra Türk kahvesi için... Türk kahvesi erken ölüm riskini dahil bir çok derdi azaltmaya yeter. Sallama çayları, plastik bardak ve şişeleri, damacana suları terk edin. İş görür bir su arıtıcı kullanın. Bekleyen ve paketlenip taşınan sulardan uzak durun. ► Çörek otu yağı için ve saçınıza, cildinize, yüzünüze sürün. ► Çörek otunu kokusundan ve tadından dolayı içemezseniz (ki insanların çoğu içemiyor) çörek otu yağının kapsül haline getirildiği ürünler mevcut, onlardan alın ve kolayca sabah akşam yemeklerden önce ikişer adet yutun. ► İncir mucizesini de kaçırmayın! Kuş başı kıyılarak hakiki zeytin yağında birkaç gün bekletilmiş kuru incir yiyin. Hakiki zeytin yağında 3-5 gün bekletilmiş kuru inciri, arada zeytin yağı da yutacak şekilde kaşıkla, sabah akşam aç karnına, yemeklerden önce düzenli olarak yiyin.����…

Çocuklarda Ateş Ve Ateşi Düşürme Yolları

Ateş düşürmek İçin asla kolonya, alkol, sirke, buz ve soğuk su kullanmayın. bunlar damarları ani olarak büzer ateş hemen düşer gibi olur. sonrasında ise damarlar genişler ve ateş çok daha fazla yükselir. . özellikle küçük bebeklerde havale riskini arttırır. Öncelikle Ateşin çocuğunuz için bir savunma mekanizması olduğunu unutmayın. Her çocuğun ateşi çıkar. Bu vücudun savunma mekanizmasıdır. Önemli olan çıkan ateşi kontrol altında tutmaktır. Öncelikle Ateşli Çocukta yapılmaması gerekenleri maddeler halinde anlatacağım 1. Çocuk ateş nedeniyle titrer. aile eli ayağı buz gibi başı yanıyor çocuğumun der. Bu tamamen ateşin doğası ile ilgili bir durumdur. Kan dolaşımının fazla olduğu baş ve vücut kısmı daha sıcak kan dolaşımının az olduğu el ve ayaklar soğuk olacaktır.

1. Çocuğunuz Ateşliyken,titrese,morarsa bile Asla ve asla üzerini örtmeyin.(Çocuğun üzerini örtmekle yangına odun atmak arasında bir fark yoktur) 2.Ateş düşürmek İçin asla kolonya, alkol, sirke, buz ve soğuk su kullanmayın. bu…

Masa Temizliği

Ayşe sabah işe geldiğinde masasının silinmediğini fark etti. Çalışanı arayıp masanın silinmesini istemek yerine eline aldığı kolonyalı mendil ile masasını sildi. İki gün sonra aynı olay tekrar etti. Ayşe yine talep etmek yerine masayı kendisi sildi. Temizlik elemanı bir kaç gün sonra Ayşe'ye; "Ayşe hanım ben unuttum masanızı yine silmeyi "dedi. Ayşe ise" hiç sorun değil,ben kendim de hallediyorum" dedi. Bir süre sonra Ayşe'nin masası neredeyse hiç silinmez oldu. Çünkü Ayşe,fedakarlığı bir kez yapmayıp sürekli hale getirdiği için artık masa silme onun görevi haline dönüşmüştü. İşte hepimiz birer Ayşe olabiliyoruz. Kriz dönemlerinde,yardım etmeye çalışırken,anlık çözümler üretmeye çalışırken, farkında olmadan birer Ayşe ye dönüşüyoruz. Ve dönüp geriye baktığımızda ; "Hayır" diyemediğimiz için,"kırılır " diye düşündüğümüz için başkasının sorumluluğunu üstlendiğimizi fark ediyoruz. Çoğu zaman da bu görevi sürdürmek için davranışımızı rasy…

ÖNEMLİ UYARI

Hastaliklari tedavi etmek, 1219 sayili Tababet Kanunu'na göre sadece hekimlerimizin görevidir. Bu sitede yer alan bilgiler saglikli yasama tavsiye niteliginde olup ürünlerimiz ilaç degil, besin destek ürünleridir. Tedavi veya doktor tedavisi yerine geçmez. Kürlerde ve metinler içerisinde geçen bitkilerin kullanimindan önce, Adi geçen bitkilere alerjiniz olup olmadigini kontrol ettirdikten sonra kullanmaniz tavsiye edilir. Bu sitede yazılan yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir rahatsızlığı olanlar, mutlaka doktorlarına danışarak kullanmalarında fayda vardır.