Ana içeriğe atla

Temizlikte Asla Çamaşır Suyu İle Birlikte Kullanmamanız Gereken 7 Temizlik Malzemesi

Temizlik malzemelerini karıştırdığınız zaman daha iyi sonuç alacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Gerçekte, bazı kimyasalları karıştırdığınızda ortaya sizin solunum yollarınızı tıkayabilecek gazlar veya oldukça tahriş edici sıvılar çıkarmış oluyorsunuz.

Biz de sizi karıştırmamanız gereken kimyasallar konusunda uyarmak istedik. Böylelikle hem kendi sağlığınızı hem de ailenizin sağlığını riske atmamış olursunuz.

Çamaşır Suyu ve Alkol

Bu iki kimyasalın karışımı ortaya kloroform ve hidroklorik asit çıkarıyor. Bu kimyasalın karışımı sinir sisteminize, ciğerlerinize, böbreklerinize, karaciğerinize, gözelerinize ve teninize ciddi zararlar verebilir.

Eğer yüksek miktarlarda maruz kalırsanız baş dönmesi, kusma, bilinç kaybı hatta ölüm gibi sonuçlar ortaya çıkabilir.

Çamaşır suyu ve Amonyak

Bu karışım sağlığına çok zararlıdır. Solunum sisteminize ciddi zarar verecek gazlar ortaya çıkartır. Buna ek olarak bu iki kimyasalın yüksek miktarda karışımının patlayıcı etkisi olduğunu da size hatırlatmak isteriz.

Çamaşır suyu ve sirke

Çamaşır suyuna zayıf asidik içeriğe sahip sirke eklerseniz meydana gözlerinizde ve ciğerlerinizde kimyasal yanıklara sebep olabilecek gazlar getirmiş olursunuz.

Çamaşır suyu ve diğer temizlik malzemeleri

Kimyasal temizlik malzemeleri, örnek olarak cam sil, tuvalet temizleycileri, deterjanlar asla çamaşır suyu ile karıştırılmamalıdır. Bu karışım ortaya klor gazı çıkartır ve bu gazın çok az miktarlarda solunması bile ciddi solunum ve göz problemlerine sebep olur.

Kabartma tozu ve Sirke

Sirke asidik içeriğe sahiptir, kabartma tozu ise bazik bir maddedir. Bu sebeple ikisini karıştırdığınızda birbirlerini nötrleyecek ve ortaya su çıkacaktır.

Tehlikeli olan yanı ise eğer kapalı bir kapta bu karıştırma işlemini yaparsanız, patlama riskiyle karşı karşıyasınız demektir.

Sirke ve hidrojen peroksit

Bu iki ürünü karıştırdığınızda perasetik asit elde edersiniz. Yüksek yoğunluklarda maruz kaldığınız takdirde derinize, gözlerinize, boğazınıza, burnunuza ve ciğerlerinize zarar verebilirsiniz.

Farklı markaların temizlik malzemeleri

Aynı iş için kullanılacak olsalar bile asla iki farklı markanın temizlik malzemelerini karıştırmamalısınız.

Nasıl bir içerikle hazırlandıklarını tam olarak bilmeniz çok da olası olmadığından bu iki farklı kimyasalın karışımının ortaya nasıl bir reaksiyon çıkaracağını öğrenmemiş olmayı dileyebilirsiniz.

Önce güvenlik! Aşağıda vereceğimiz talimatların dışına çıkmamanızı tavsiye ediyoruz.

  •     Temizlik malzemelerini orijinal kaplarında saklayın.
  •     Kullandığınız çamaşır suyu ve amonyak miktarını azaltmaya çalışın.
  •     Eğer fazla çamaşır suyu ve amonyak kullanıyorsanız, iyice durulamayı unutmayın.
  •     Çamaşır suyunu başka bir temizlik malzemesiyle karıştırmayın.
  •     Üretici tarafından size belirtilen uyarıları dikkate alın ve bu uyarıların dışına çıkmamaya özen gösterin.
  •     Tüm temizlik malzemelerini çocukların ulaşamayacakları yerlerde saklayın.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...

Görsel kaynaklar:

  • http://www.carebodyhair.com/wp-content/uploads/2014/07/Turmeric22.jpg
İçerik Kaynakları :
  • https://dailyhealthpost.com/turmeric-olive-oil-and-black-pepper-make-for-a-powerful-cancer-fighting-drink/

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şunları Yapın, Hiçbir Hastalığınız Kalmaz

►Düzenli olarak elma yiyin. ► Türk kahvesi ile aranız yoksa arayı bulun. Türk kahvesi de muazzam bir zihin açıcıdır. Sabahları kahvaltıdan bir saat kadar sonra Türk kahvesi için... Türk kahvesi erken ölüm riskini dahil bir çok derdi azaltmaya yeter. Sallama çayları, plastik bardak ve şişeleri, damacana suları terk edin. İş görür bir su arıtıcı kullanın. Bekleyen ve paketlenip taşınan sulardan uzak durun. ► Çörek otu yağı için ve saçınıza, cildinize, yüzünüze sürün. ► Çörek otunu kokusundan ve tadından dolayı içemezseniz (ki insanların çoğu içemiyor) çörek otu yağının kapsül haline getirildiği ürünler mevcut, onlardan alın ve kolayca sabah akşam yemeklerden önce ikişer adet yutun. ► İncir mucizesini de kaçırmayın! Kuş başı kıyılarak hakiki zeytin yağında birkaç gün bekletilmiş kuru incir yiyin. Hakiki zeytin yağında 3-5 gün bekletilmiş kuru inciri, arada zeytin yağı da yutacak şekilde kaşıkla, sabah akşam aç karnına, yemeklerden önce düzenli olarak yiyin.����…

Çocuklarda Ateş Ve Ateşi Düşürme Yolları

Ateş düşürmek İçin asla kolonya, alkol, sirke, buz ve soğuk su kullanmayın. bunlar damarları ani olarak büzer ateş hemen düşer gibi olur. sonrasında ise damarlar genişler ve ateş çok daha fazla yükselir. . özellikle küçük bebeklerde havale riskini arttırır. Öncelikle Ateşin çocuğunuz için bir savunma mekanizması olduğunu unutmayın. Her çocuğun ateşi çıkar. Bu vücudun savunma mekanizmasıdır. Önemli olan çıkan ateşi kontrol altında tutmaktır. Öncelikle Ateşli Çocukta yapılmaması gerekenleri maddeler halinde anlatacağım 1. Çocuk ateş nedeniyle titrer. aile eli ayağı buz gibi başı yanıyor çocuğumun der. Bu tamamen ateşin doğası ile ilgili bir durumdur. Kan dolaşımının fazla olduğu baş ve vücut kısmı daha sıcak kan dolaşımının az olduğu el ve ayaklar soğuk olacaktır.

1. Çocuğunuz Ateşliyken,titrese,morarsa bile Asla ve asla üzerini örtmeyin.(Çocuğun üzerini örtmekle yangına odun atmak arasında bir fark yoktur) 2.Ateş düşürmek İçin asla kolonya, alkol, sirke, buz ve soğuk su kullanmayın. bu…

Masa Temizliği

Ayşe sabah işe geldiğinde masasının silinmediğini fark etti. Çalışanı arayıp masanın silinmesini istemek yerine eline aldığı kolonyalı mendil ile masasını sildi. İki gün sonra aynı olay tekrar etti. Ayşe yine talep etmek yerine masayı kendisi sildi. Temizlik elemanı bir kaç gün sonra Ayşe'ye; "Ayşe hanım ben unuttum masanızı yine silmeyi "dedi. Ayşe ise" hiç sorun değil,ben kendim de hallediyorum" dedi. Bir süre sonra Ayşe'nin masası neredeyse hiç silinmez oldu. Çünkü Ayşe,fedakarlığı bir kez yapmayıp sürekli hale getirdiği için artık masa silme onun görevi haline dönüşmüştü. İşte hepimiz birer Ayşe olabiliyoruz. Kriz dönemlerinde,yardım etmeye çalışırken,anlık çözümler üretmeye çalışırken, farkında olmadan birer Ayşe ye dönüşüyoruz. Ve dönüp geriye baktığımızda ; "Hayır" diyemediğimiz için,"kırılır " diye düşündüğümüz için başkasının sorumluluğunu üstlendiğimizi fark ediyoruz. Çoğu zaman da bu görevi sürdürmek için davranışımızı rasy…

ÖNEMLİ UYARI

Hastaliklari tedavi etmek, 1219 sayili Tababet Kanunu'na göre sadece hekimlerimizin görevidir. Bu sitede yer alan bilgiler saglikli yasama tavsiye niteliginde olup ürünlerimiz ilaç degil, besin destek ürünleridir. Tedavi veya doktor tedavisi yerine geçmez. Kürlerde ve metinler içerisinde geçen bitkilerin kullanimindan önce, Adi geçen bitkilere alerjiniz olup olmadigini kontrol ettirdikten sonra kullanmaniz tavsiye edilir. Bu sitede yazılan yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir rahatsızlığı olanlar, mutlaka doktorlarına danışarak kullanmalarında fayda vardır.