Ana içeriğe atla

Trafik Işıklarında Dilenen Küçük Çocuk İle Hasta Kadının Duygu Dolu Hikayesi

Sıkışan trafikte dilenen çocukları ve bu çocuklara farklı gözlerle bakan insanları dünyanın her yerinde görmek mümkün, John Thuo da bunlardan biri.

John Thuo Kenya’nın başkenti Nairobi’de yaşayan, yetim bir çocuk. Yoksul bir ülkede, ailesi olmadan yaşamaya çalışan John geçimini sağlamak için trafik ışıklarında araçlara yaklaşarak dilencilik yapıyor.

Bir gün yaklaştığı bir arabanın onun ve araç sahibinin kaderini değiştireceğini bilmeden…

John Thuo, Kenya’nın başkenti Nairobi’de trafik ışıklarında duran araçlara yaklaşarak para isteyen, yetim bir çocuk.

Dünyanın her yerinde olduğu gibi yaklaştığı araçtakilerin ona farklı gözlerle bakmasına alışmış, ancak karnını doyurmak için bunu yapmak zorunda.

Yine trafik ışıklarında beklediği bir gün yaklaştığı aracın içindeki kadını görünce çok şaşırdı John, tabiri caiz ise gördüğü manzaraya inanamadı.

Aracın sürücüsü Gladys Kamande idi ve o gün doktor randevusuna gidiyordu. John kendisine neyi olduğunu sorduğunda akciğerleri çöktüğü için ancak oksijen tankıyla nefes alabildiğini söyledi Kamande.

John, Gladys’in haline o kadar üzüldü ki gözyaşlarına hakim olamadı, sefalet içindeki çocuk o gün içinde kazandığı 3-5 kuruş parayı kendisinden daha zor durumda olduğunu düşündüğü Gladys’e vermeyi teklif etti, bir saniye bile düşünmeden.

O sırada duran trafikte aracından inen başka bir sürücü bu duygu yüklü manzarayı fotoğrafladı ve hikayesiyle birlikte sosyal medyada paylaştı.

Hasta Kamande’nin ve koca yürekli John’un hikayesi sosyal medyada büyük yankı uyandırdı ve kadının tedavisi için gereken 80 bin dolar, iyiliksever insanların yardımıyla kısa sürede toplandı.

Kamande hemen Hindistan’a gidip ameliyatla sağlığına kavuşurken, bu hikayeyi gören Nissy Wambugu isimli kadın da John Thou’yu evlat edinerek derhal bir okula yazdırdı.

John’un o gün gösterdiği iyiliksever tutumu sayesinde hem Gladys Kamande’nin hayatı kurtuldu hem de John mutlu olduğu sıcak bir yuvaya kavuştu.

Bu duygusal hikaye de bize küçücük bir iyiliğin bile ne kadar güzel sonuçlara gebe olabileceğini öğretmiş oldu.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şunları Yapın, Hiçbir Hastalığınız Kalmaz

►Düzenli olarak elma yiyin. ► Türk kahvesi ile aranız yoksa arayı bulun. Türk kahvesi de muazzam bir zihin açıcıdır. Sabahları kahvaltıdan bir saat kadar sonra Türk kahvesi için... Türk kahvesi erken ölüm riskini dahil bir çok derdi azaltmaya yeter. Sallama çayları, plastik bardak ve şişeleri, damacana suları terk edin. İş görür bir su arıtıcı kullanın. Bekleyen ve paketlenip taşınan sulardan uzak durun. ► Çörek otu yağı için ve saçınıza, cildinize, yüzünüze sürün. ► Çörek otunu kokusundan ve tadından dolayı içemezseniz (ki insanların çoğu içemiyor) çörek otu yağının kapsül haline getirildiği ürünler mevcut, onlardan alın ve kolayca sabah akşam yemeklerden önce ikişer adet yutun. ► İncir mucizesini de kaçırmayın! Kuş başı kıyılarak hakiki zeytin yağında birkaç gün bekletilmiş kuru incir yiyin. Hakiki zeytin yağında 3-5 gün bekletilmiş kuru inciri, arada zeytin yağı da yutacak şekilde kaşıkla, sabah akşam aç karnına, yemeklerden önce düzenli olarak yiyin.����…

Çocuklarda Ateş Ve Ateşi Düşürme Yolları

Ateş düşürmek İçin asla kolonya, alkol, sirke, buz ve soğuk su kullanmayın. bunlar damarları ani olarak büzer ateş hemen düşer gibi olur. sonrasında ise damarlar genişler ve ateş çok daha fazla yükselir. . özellikle küçük bebeklerde havale riskini arttırır. Öncelikle Ateşin çocuğunuz için bir savunma mekanizması olduğunu unutmayın. Her çocuğun ateşi çıkar. Bu vücudun savunma mekanizmasıdır. Önemli olan çıkan ateşi kontrol altında tutmaktır. Öncelikle Ateşli Çocukta yapılmaması gerekenleri maddeler halinde anlatacağım 1. Çocuk ateş nedeniyle titrer. aile eli ayağı buz gibi başı yanıyor çocuğumun der. Bu tamamen ateşin doğası ile ilgili bir durumdur. Kan dolaşımının fazla olduğu baş ve vücut kısmı daha sıcak kan dolaşımının az olduğu el ve ayaklar soğuk olacaktır.

1. Çocuğunuz Ateşliyken,titrese,morarsa bile Asla ve asla üzerini örtmeyin.(Çocuğun üzerini örtmekle yangına odun atmak arasında bir fark yoktur) 2.Ateş düşürmek İçin asla kolonya, alkol, sirke, buz ve soğuk su kullanmayın. bu…

Masa Temizliği

Ayşe sabah işe geldiğinde masasının silinmediğini fark etti. Çalışanı arayıp masanın silinmesini istemek yerine eline aldığı kolonyalı mendil ile masasını sildi. İki gün sonra aynı olay tekrar etti. Ayşe yine talep etmek yerine masayı kendisi sildi. Temizlik elemanı bir kaç gün sonra Ayşe'ye; "Ayşe hanım ben unuttum masanızı yine silmeyi "dedi. Ayşe ise" hiç sorun değil,ben kendim de hallediyorum" dedi. Bir süre sonra Ayşe'nin masası neredeyse hiç silinmez oldu. Çünkü Ayşe,fedakarlığı bir kez yapmayıp sürekli hale getirdiği için artık masa silme onun görevi haline dönüşmüştü. İşte hepimiz birer Ayşe olabiliyoruz. Kriz dönemlerinde,yardım etmeye çalışırken,anlık çözümler üretmeye çalışırken, farkında olmadan birer Ayşe ye dönüşüyoruz. Ve dönüp geriye baktığımızda ; "Hayır" diyemediğimiz için,"kırılır " diye düşündüğümüz için başkasının sorumluluğunu üstlendiğimizi fark ediyoruz. Çoğu zaman da bu görevi sürdürmek için davranışımızı rasy…

ÖNEMLİ UYARI

Hastaliklari tedavi etmek, 1219 sayili Tababet Kanunu'na göre sadece hekimlerimizin görevidir. Bu sitede yer alan bilgiler saglikli yasama tavsiye niteliginde olup ürünlerimiz ilaç degil, besin destek ürünleridir. Tedavi veya doktor tedavisi yerine geçmez. Kürlerde ve metinler içerisinde geçen bitkilerin kullanimindan önce, Adi geçen bitkilere alerjiniz olup olmadigini kontrol ettirdikten sonra kullanmaniz tavsiye edilir. Bu sitede yazılan yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir rahatsızlığı olanlar, mutlaka doktorlarına danışarak kullanmalarında fayda vardır.