Tuvalete bulaşık deterjanı dökerseniz

Bulaşık deterjanını sadece mutfakta kullanıyorsanız bu yöntemi mutlaka deneyin. Bildiğiniz tüm yöntemleri unutun. Size kendi başınıza nasıl tuvalet tıkanıklığını açabilirsiniz, ne tür yöntemler kullanmalısınız ?

Tüm detayları ile görsel anlatım ile paylaştık. Umarım yardımcı oluruz.

Tıkanmış tuvaleti açan ilginç yöntem : 

Tıkalı tuvaletler hepimizin muhakkak başına gelmiş sıkıntılı durumlardan bir tanesi. Evinizde meydana gelen bu sinir bozucu durumdan artık korkmanıza gerek yok.

Size vereceğimiz pratik ve ilginç yöntemle tuvalet pompası olmadan tıkanmış tuvaletten kurtulabileceksiniz.

Tuvalet tıkanması durumu tuvaletlerde en çok karşılaşılan sıkıntılı durumlardan bir tanesidir. Su tesisatçısı değilseniz veya ne yapacağınızı bilmiyorsanız, tuvaleti açmakta zorlanacaksınız demektir.

İşte tuvaletinizin tıkanması halinde anında açmanızı sağlayacak o ilginç yöntem:

1. adım: Havluyu görüldüğü gibi yerleştirin.

2. adım: Yarım su bardağı bulaşık deterjanını klozete dökün. Sonra da yarım kova ılık suyu dökün. 20 dakika bekleyin.

3. adım: Tekrardan yarım kova ılık suyu dökün.Tekrardan

Tuvaletinizde en küçük bir tıkanıklık kalmayacaktır

YÖNTEM 2 :  Tuvalete 1 fincan deterjan ve 2 fincan porçöz dökün. Bu karışım sık tıkanan tuvalet borularının rahatlamasını sağlayacaktır. Diğer tıkanıklık sorunlarında da işe yaramaktadır.

Bu yöntem oyuncak gibi kaba cisimleri çözümlemeyecektir. Sadece organik kalıntıların gevşemesini sağlayarak, tıkanmanın önüne geçer.

Son olarak sıcak suyu tuvalete dökün ve bir gece bekletin. Kaba cisimlerin açılma imkanı yoktur. Eğer bu sorun halen devam ediyorsa, firmamızdan profesyonel yardım alınız.

YÖNTEM 3 :  Çamaşır suyu satın alın. Ürünü bakkal ve marketlerden satın alabilirsiniz. Bu yöntem çoğu zaman basit tıkanıklıklarda işe yaramaktadır. Tuvaletin içerisindeki suyu bir kap ile tahliye edin. Daha sonra çamaşır suyunu gidere dökün.

Tuvalet açıcı tozu ekleyin. Bu toz marketlerde satılıyor. Çamaşır suyu döktükten sonra tuvalet tıkanıklığını açan toz kimyasallardan satın alın. Tuvalete dökün,soruna hemen ulaşamayacağından bir süre bekleyin.

Bir süre bekleyin. Beklediğiniz süre 10 dakikayı geçmeyecek şekilde olacaktır. Daha sonra tuvaletin içerisine sıcak suyu ilave edin ve kapağını kapatın. Eğer yakınlarda oluşan bir tıkanıklık var ise kesin olarak açılacaktır.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...

Görsel kaynaklar:

  • https://tr.newsner.com/faydali-bilgiler/tuvaletiniz-tikandi-evde-pompa-yok-mu-hemen-bunu-yapin/
İçerik Kaynakları :
  • https://tr.newsner.com/faydali-bilgiler/tuvaletiniz-tikandi-evde-pompa-yok-mu-hemen-bunu-yapin/