Ana içeriğe atla

Yüzünüzün Tekrar Genç ve Işıl Işıl Görünmesini Sağlayacak 10 Etkili Yöntem

Kırışıklıklar ve göz altı torbaları, yaşlanmanın, kötü cilt bakımının ve sağlıksız yaşamanın en yaygın belirtileridir. Yaşlanmayı tersine çevirmek tabii ki mümkün değildir ancak biraz dikkat göstererek en azından yüzümüzdeki kırışıklıkların ve göz altı torbalarının ortaya çıkmasını erteleyebiliriz.

Piyasada çok sayıda kırışıklık giderme kremleri, serumlar ve diğer kozmetik ürünler mevcut olduğu gibi, kırışıklıklardan kurtulmanın daha kolay, ucuz ve doğal yolları da bulunmaktadır. Bu yollarla birlikte sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemenin ve sigarayı bırakmanın etkisi de çok yüksek olacaktır.

Sizler için kırışıklık ve göz altı torbaları gibi yaşlanma belirtilerini doğal yollarla tedavi edebileceğiniz yöntemleri derledik.

Kırışıklıkları Giderme

Ciltteki kırışıklıkların ortaya çıkmasının ana sebebi yaşlanma olmakla birlikte, sürekli kullanılan yüz ifadeleri, güneşin verdiği hasar, sigara ve susuz kalmak, kırışıklıkların diğer sebepleri arasında gösterilebilir.

Kırışıklıkları oluşması doğal bir süreç olduğu için durdurmanın herhangi bir yolu yoktur. Ancak sağlıklı bir yaşam tarzı sürerek ve bazı doğal tedavi yöntemlerini kullanarak kırışıklıkların oluşması ertelenebilir veya kamufle edilebilir.

Zeytin Yağı

Zeytin yağı cildinizi yumuşak ve esnek tutar. Yatmadan önce yüzünüze bir kaç damla zeytin yağı ile masaj yapın ve sonra yumuşak bir havlu ile yüzünüzü durulayın. Sabah daha sağlıklı bir cilde sahip olarak uyanacaksınız.

Limon Suyu

Yatmadan önce bir limonu ortadan ikiye bölerek yüzünüzün ince çizgilerine ve kırışıklıklara sürerek masaj yapın. Limon, asidik özelliği sayesinde kırışıklıkların görünmesini engeller ve cildinizin daha parlak görünmesini sağlar.

Yumurta Beyazı

Bir kaç yumurta beyazını alın ve bir kasenin içinde çırparak köpürtün. Sonra yüzünüzün her tarafına sürün ve en az 15 dakika boyunca kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra ılık su ile yüzünüzü durulayın. Yumurta beyazının içinde bulunan A ve B vitaminleri kırışıklıkların oluşmasını yavaşlatacaktır.

Meyve ve Sebzeler

Taze meyve ve sebzeler A ve D vitaminleri bakımından çok zenginlerdir. Cildinizdeki parlaklığı eski haline getirmede ve daha genç görünmenizde olukça etkilidirler. Sağlığınız için düzenli olarak taze meyve ve sebze yemeyi unutmayın.

Göz Altı Torbalarını Giderme

Göz altı torbaları sizi yaşlı ve yorgun gösterir. Göz altı torbalarının oluşumu daha çok yaşlanma ile alakalı olsa da, aşırı yorgunluk ve düzensiz uyku yüzünden de oluşabilirler.

Avokado

Yorgunluk genellikle gözlerin altında siyah halkaların oluşmasına yol açar ve sizi daha yaşlı gösterir.

Bu siyah halkaları yok etmek için; olgun bir avokadoyu dilimleyin ve gözlerinizin altına yerleştirerek bir kaç dakika bekletin. Ya da avokadoyu badem ve süt ile karıştırarak macun kıvamına getirip göz altlarınıza sürebilirsiniz.

Çay Poşetleri

Çay, içerdiği doğal mineraller sebebiyle uzun yıllardır cilt hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Özellikle göz kapağı kabarmasının ve göz çapaklanmasının tedavisinde çok etkilidir.

2 adet çay poşetini ılık suya batırın, bir kaç dakika bekletin ve sonra gözlerinizin üzerine koyarak 5 dakika boyunca bekletin.

Salatalık

Eğer gözleriniz kırmızı ve kabarık ise, uzanarak 2 dilim soğuk salatalığı gözlerinize yerleştirin ve bu şekilde yarım saat bekleyin.

Çay Kaşığı

2 metal çay kaşığını 10-15 dakika boyunca buzdolabında bekletin. Soğuduktan sonra gözleriniz kapatarak kaşıkları göz kapaklarınızın üzerine yerleştirin ve 45-50 saniye boyunca bekleyin.

Ağız Çevresindeki Kırışıklıkları Giderme

Yaşlanmanın ilk işaretleri genellikle şunlardır: nazolabial kıvrımlar, göz kırışıklıkları ve gülme çizgileri. Eğer sigara kullanıyorsanız bu kırışıklıkların oluşması hızlanabilir.

Eğer bu kırışıklıkların oluşmasını istemiyorsanız yapmanız gereken ilk şey; sigarayı bırakmak. Daha sonra aşağıdaki doğal tedavi yöntemlerini uygulayarak yağız çevresinde yaşlanmaya bağlı olarak oluşabilecek kırışıklıkları erteleyebilirsiniz.

Salatalık ve Yumurta Beyazı

Yarım salatalığı alın, soyarak küçük parçalara bölün. Bu parçaları mikserden geçirerek posa haline getirin ve süzgeçten geçirerek suyunu süzün.

Bir yumurtanın beyazını bu suya ekleyin ve karıştırın. Bu karışımı yüzünüze, özellikle ağız çevresine sürün. 15 dakika bekletin. Kuruduktan sonra yüzünüzü su ile durulayın.

Lahana Turşusu (Sauerkraut)

Lahana turşusu A vitamini yüzünden çok zengindir. Lahana turşusunu kırışıklıklarınızın üzerine sürerek 10 dakika bekletin ve sonra yıkayın. Dilerseniz lahana turşusunu yiyerek de kırışıklıkların oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Sizin de genç gözükmek için bildiğiniz yöntemler varsa yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...

Görsel kaynaklar:

  • http://www.carebodyhair.com/wp-content/uploads/2014/07/Turmeric22.jpg
İçerik Kaynakları :
  • https://dailyhealthpost.com/turmeric-olive-oil-and-black-pepper-make-for-a-powerful-cancer-fighting-drink/

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şunları Yapın, Hiçbir Hastalığınız Kalmaz

►Düzenli olarak elma yiyin. ► Türk kahvesi ile aranız yoksa arayı bulun. Türk kahvesi de muazzam bir zihin açıcıdır. Sabahları kahvaltıdan bir saat kadar sonra Türk kahvesi için... Türk kahvesi erken ölüm riskini dahil bir çok derdi azaltmaya yeter. Sallama çayları, plastik bardak ve şişeleri, damacana suları terk edin. İş görür bir su arıtıcı kullanın. Bekleyen ve paketlenip taşınan sulardan uzak durun. ► Çörek otu yağı için ve saçınıza, cildinize, yüzünüze sürün. ► Çörek otunu kokusundan ve tadından dolayı içemezseniz (ki insanların çoğu içemiyor) çörek otu yağının kapsül haline getirildiği ürünler mevcut, onlardan alın ve kolayca sabah akşam yemeklerden önce ikişer adet yutun. ► İncir mucizesini de kaçırmayın! Kuş başı kıyılarak hakiki zeytin yağında birkaç gün bekletilmiş kuru incir yiyin. Hakiki zeytin yağında 3-5 gün bekletilmiş kuru inciri, arada zeytin yağı da yutacak şekilde kaşıkla, sabah akşam aç karnına, yemeklerden önce düzenli olarak yiyin.����…

Çocuklarda Ateş Ve Ateşi Düşürme Yolları

Ateş düşürmek İçin asla kolonya, alkol, sirke, buz ve soğuk su kullanmayın. bunlar damarları ani olarak büzer ateş hemen düşer gibi olur. sonrasında ise damarlar genişler ve ateş çok daha fazla yükselir. . özellikle küçük bebeklerde havale riskini arttırır. Öncelikle Ateşin çocuğunuz için bir savunma mekanizması olduğunu unutmayın. Her çocuğun ateşi çıkar. Bu vücudun savunma mekanizmasıdır. Önemli olan çıkan ateşi kontrol altında tutmaktır. Öncelikle Ateşli Çocukta yapılmaması gerekenleri maddeler halinde anlatacağım 1. Çocuk ateş nedeniyle titrer. aile eli ayağı buz gibi başı yanıyor çocuğumun der. Bu tamamen ateşin doğası ile ilgili bir durumdur. Kan dolaşımının fazla olduğu baş ve vücut kısmı daha sıcak kan dolaşımının az olduğu el ve ayaklar soğuk olacaktır.

1. Çocuğunuz Ateşliyken,titrese,morarsa bile Asla ve asla üzerini örtmeyin.(Çocuğun üzerini örtmekle yangına odun atmak arasında bir fark yoktur) 2.Ateş düşürmek İçin asla kolonya, alkol, sirke, buz ve soğuk su kullanmayın. bu…

Masa Temizliği

Ayşe sabah işe geldiğinde masasının silinmediğini fark etti. Çalışanı arayıp masanın silinmesini istemek yerine eline aldığı kolonyalı mendil ile masasını sildi. İki gün sonra aynı olay tekrar etti. Ayşe yine talep etmek yerine masayı kendisi sildi. Temizlik elemanı bir kaç gün sonra Ayşe'ye; "Ayşe hanım ben unuttum masanızı yine silmeyi "dedi. Ayşe ise" hiç sorun değil,ben kendim de hallediyorum" dedi. Bir süre sonra Ayşe'nin masası neredeyse hiç silinmez oldu. Çünkü Ayşe,fedakarlığı bir kez yapmayıp sürekli hale getirdiği için artık masa silme onun görevi haline dönüşmüştü. İşte hepimiz birer Ayşe olabiliyoruz. Kriz dönemlerinde,yardım etmeye çalışırken,anlık çözümler üretmeye çalışırken, farkında olmadan birer Ayşe ye dönüşüyoruz. Ve dönüp geriye baktığımızda ; "Hayır" diyemediğimiz için,"kırılır " diye düşündüğümüz için başkasının sorumluluğunu üstlendiğimizi fark ediyoruz. Çoğu zaman da bu görevi sürdürmek için davranışımızı rasy…

ÖNEMLİ UYARI

Hastaliklari tedavi etmek, 1219 sayili Tababet Kanunu'na göre sadece hekimlerimizin görevidir. Bu sitede yer alan bilgiler saglikli yasama tavsiye niteliginde olup ürünlerimiz ilaç degil, besin destek ürünleridir. Tedavi veya doktor tedavisi yerine geçmez. Kürlerde ve metinler içerisinde geçen bitkilerin kullanimindan önce, Adi geçen bitkilere alerjiniz olup olmadigini kontrol ettirdikten sonra kullanmaniz tavsiye edilir. Bu sitede yazılan yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir rahatsızlığı olanlar, mutlaka doktorlarına danışarak kullanmalarında fayda vardır.