Ana içeriğe atla

Aç Karnına Asla Yapmamanız Gereken 9 Şey

Problemleri çözmek. Aç olduğunuzda konsantre olma ve dikkat etme beceriniz daha yüksek hale gelir. Araştırmacılara göre, Karnımızı doyurmak için bütün çabamızı odaklanmaya harcamak zorunda kalmak, bize ilk atalarımızın mirasıdır. Açlık hormonu ghrelin, beyin aktivitesini uyaran çeşitli görevleri yerine getirmeye de yardımcı olur.

Araştırmalar, açlığın insanlara daha dürtüsel kararlar vermesine rağmen daha başarılı olduğunu gösteriyor . Elbette, finans, ilişkiler veya sağlık konularında tehlikeli olduğunda bu yöntemi kullanmamanız iyi olur.

9.Antienflamatuar İl*çlar : Asp-rin, parasetamol ve diğer nonsteroid antienflamatuar (NSAID’ler) ilaçlar aç karnına alınamaz. Etkilerini azaltmakla kalmaz aynı zamanda ciddi sağlık sorunlarına (mide kanaması gibi) neden olur.

Tavsiye: Süt NSAİİ’lerin olumsuz etkilerini düşürür. Eğer mevcut değilse, ilacı bol su ile içebilirsiniz.

8.Kahve : Hatta kafeinsiz kahve bile içilmemelidir. Boş midede içilirse, mide ekşimesi ve diğer sindirim sistemi sorunlarına neden olabilecek asit üretimini uyarır . Kahve sonrasında birde kahvaltıyı atlamak , günün geri kalanında serotonin eksikliğine ve kasvetli bir havaya neden olabilir.

Tavsiye: Sabahları ilk yaptığınız şey kahve içmekse ve bu alışkanlığından vazgeçemiyorsanız, süt veya krema ​​ile tüketin: sütün yağı kahvenin olumsuz etkilerini azaltacaktır. Dondurularak kurutulmuş doğal kahveyi tercih edin.

7.Alkol : Tok olmadan, alkol emilim hızı 2 kat artar. Ayrıca, alkolün yan etkilerinin giderilmesi yavaşlar, bu da ağır bir kalıntı yaratır. Alkolün vücuda hızlı etkisi karaciğeriniz, kalbiniz ve böbrekleriniz için olumsuz sonuçlar doğurabilir. İyisi mi siz hiç içmeyin.

Tavsiye: Aç karnına içecek içmek durumunda kalırsanız, soğumuş karbon dioksitsiz içecekleri tercih edin, çünkü bunlar daha yavaş emilirler. Daha iyisi, öncesinde en azından tereyağı içeren küçük sandviç yiyebilirsiniz.

6.Sakız : Sakız çiğnerken üretilen sindirim asidi, boş bir midenin astarını yok eder; sakız ile aşırı duyarlılık gastrite neden olabilir. Ayrıca sakız çiğneyen kişilerin daha çok meyve ve sebzeler yerine önemsiz yemekleri (patates kızartması, şekerleme) tercih ettikleri bilimsel olarak kanıtlanmıştır .

Tavsiye: Doğal tatlandırıcılar (ksitol, sorbitol) içeren sakızlar şeker, siklamat veya aspartam olanlardan daha az zararlıdır. Tok bile olsanız sakızı 10 dakikadan fazla çiğnemeyin.

5.Uyumadan Önce Birşeyler Yemek :

Açlık ve düşük glikoz seviyeleri , uykuya dalmamızı ve derin uykuyu ve erken uyanmayı engeller . İlginçtir, uyku eksikliği açlık hormonlarının seviyesini arttırır . Akşam yemeğinden sonra ertesi gün daha fazla yememizin nedeni de budur.

Tavsiye: Uykudan önce bile bile lades demekte kötü bir fikirdir. En iyi çözüm, süt ürünleridir çünkü magnezyum ve kalsiyum içerirler. Bu unsurlar size, sağlam bir uyku sağlayacaktır.

4.Yoğun Spor :

Boş bir karnında egzersiz yapmanın daha fazla kalori yaktığına dair bir görüş vardır. Aslında yağ kaybını etkilemez. Aslolan Kas kaybıdır. Vücut enerjiden yoksun olduğu için egzersiz yoğunluğu da azalır.

Tavsiye: Yoğun eğitimin aerobik egzersize değiştirilmesi. Sindirim probleminiz varsa, herhangi bir egzersize başlamadan önce bir aperatif almanız daha iyi olur; çünkü fiziksel aktivite mide suyunun üretimini tetikler, bu da boş bir mide için zararlıdır.

3.Alışveriş : Hepimiz açlığın bizi gerçekten ihtiyaç duyduğumuzdan daha fazla yiyecek almasını sağladığını biliyoruz. İşte bu yüzden, boş bir karın bizi zarara sokup, alışveriş dükkanlarını daha kazançlı kılıyor.

Öneri: Peşin yapılan bir alışveriş listesinin yanı sıra nakit ödeme de tasarruf etmenize yardımcı olabilir. Bir araştırma, kişilerin kredi kartı yerine nakit ile ödeme yaparken daha az harcama eğiliminde olduğunu göstermektedir .

2.Portakal Suyu İçmek : Turunçgil meyvelerinde bulunan asit ve sert lifler , karnınızı tahriş eder, bu da mide rahatsızlığı olanlar için özellikle tehlikelidir.

Tavsiyeler: Taze sıkılmış portakal suyu, su ile 1: 1 oranında (hiperasitik olanlar için) veya 2: 1 oranında (diğerleri için) sulandırırsanız fayda sağlayacaktır. Bu arada, sebzelerin yanında boş midede yenilmemesi gereken diğer gıdalar da var.

1.Tartışmak : Araştırmacılar , açlığın bizi daha çok sinirlendirdiğini kanıtlamıştır. Tartışma anında kendi kendimizi kontrol etmek enerji gerektirir. Haliyle kavga edildiğinde aç karnına sakinliğimizi korumak inanın çok zor olabiliyor.

Tavsiye: Tartışmadan önce yemek yemenize zaman yoksa, sıcak bir şeyler için ve karşınızdakine de teklif edin. Bu sohbetinizi daha samimi yapacaktır.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...

Görsel kaynaklar:

  • http://www.carebodyhair.com/wp-content/uploads/2014/07/Turmeric22.jpg
İçerik Kaynakları :
  • https://dailyhealthpost.com/turmeric-olive-oil-and-black-pepper-make-for-a-powerful-cancer-fighting-drink/

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şunları Yapın, Hiçbir Hastalığınız Kalmaz

►Düzenli olarak elma yiyin. ► Türk kahvesi ile aranız yoksa arayı bulun. Türk kahvesi de muazzam bir zihin açıcıdır. Sabahları kahvaltıdan bir saat kadar sonra Türk kahvesi için... Türk kahvesi erken ölüm riskini dahil bir çok derdi azaltmaya yeter. Sallama çayları, plastik bardak ve şişeleri, damacana suları terk edin. İş görür bir su arıtıcı kullanın. Bekleyen ve paketlenip taşınan sulardan uzak durun. ► Çörek otu yağı için ve saçınıza, cildinize, yüzünüze sürün. ► Çörek otunu kokusundan ve tadından dolayı içemezseniz (ki insanların çoğu içemiyor) çörek otu yağının kapsül haline getirildiği ürünler mevcut, onlardan alın ve kolayca sabah akşam yemeklerden önce ikişer adet yutun. ► İncir mucizesini de kaçırmayın! Kuş başı kıyılarak hakiki zeytin yağında birkaç gün bekletilmiş kuru incir yiyin. Hakiki zeytin yağında 3-5 gün bekletilmiş kuru inciri, arada zeytin yağı da yutacak şekilde kaşıkla, sabah akşam aç karnına, yemeklerden önce düzenli olarak yiyin.����…

Çocuklarda Ateş Ve Ateşi Düşürme Yolları

Ateş düşürmek İçin asla kolonya, alkol, sirke, buz ve soğuk su kullanmayın. bunlar damarları ani olarak büzer ateş hemen düşer gibi olur. sonrasında ise damarlar genişler ve ateş çok daha fazla yükselir. . özellikle küçük bebeklerde havale riskini arttırır. Öncelikle Ateşin çocuğunuz için bir savunma mekanizması olduğunu unutmayın. Her çocuğun ateşi çıkar. Bu vücudun savunma mekanizmasıdır. Önemli olan çıkan ateşi kontrol altında tutmaktır. Öncelikle Ateşli Çocukta yapılmaması gerekenleri maddeler halinde anlatacağım 1. Çocuk ateş nedeniyle titrer. aile eli ayağı buz gibi başı yanıyor çocuğumun der. Bu tamamen ateşin doğası ile ilgili bir durumdur. Kan dolaşımının fazla olduğu baş ve vücut kısmı daha sıcak kan dolaşımının az olduğu el ve ayaklar soğuk olacaktır.

1. Çocuğunuz Ateşliyken,titrese,morarsa bile Asla ve asla üzerini örtmeyin.(Çocuğun üzerini örtmekle yangına odun atmak arasında bir fark yoktur) 2.Ateş düşürmek İçin asla kolonya, alkol, sirke, buz ve soğuk su kullanmayın. bu…

Masa Temizliği

Ayşe sabah işe geldiğinde masasının silinmediğini fark etti. Çalışanı arayıp masanın silinmesini istemek yerine eline aldığı kolonyalı mendil ile masasını sildi. İki gün sonra aynı olay tekrar etti. Ayşe yine talep etmek yerine masayı kendisi sildi. Temizlik elemanı bir kaç gün sonra Ayşe'ye; "Ayşe hanım ben unuttum masanızı yine silmeyi "dedi. Ayşe ise" hiç sorun değil,ben kendim de hallediyorum" dedi. Bir süre sonra Ayşe'nin masası neredeyse hiç silinmez oldu. Çünkü Ayşe,fedakarlığı bir kez yapmayıp sürekli hale getirdiği için artık masa silme onun görevi haline dönüşmüştü. İşte hepimiz birer Ayşe olabiliyoruz. Kriz dönemlerinde,yardım etmeye çalışırken,anlık çözümler üretmeye çalışırken, farkında olmadan birer Ayşe ye dönüşüyoruz. Ve dönüp geriye baktığımızda ; "Hayır" diyemediğimiz için,"kırılır " diye düşündüğümüz için başkasının sorumluluğunu üstlendiğimizi fark ediyoruz. Çoğu zaman da bu görevi sürdürmek için davranışımızı rasy…

ÖNEMLİ UYARI

Hastaliklari tedavi etmek, 1219 sayili Tababet Kanunu'na göre sadece hekimlerimizin görevidir. Bu sitede yer alan bilgiler saglikli yasama tavsiye niteliginde olup ürünlerimiz ilaç degil, besin destek ürünleridir. Tedavi veya doktor tedavisi yerine geçmez. Kürlerde ve metinler içerisinde geçen bitkilerin kullanimindan önce, Adi geçen bitkilere alerjiniz olup olmadigini kontrol ettirdikten sonra kullanmaniz tavsiye edilir. Bu sitede yazılan yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir rahatsızlığı olanlar, mutlaka doktorlarına danışarak kullanmalarında fayda vardır.