Ana içeriğe atla

Bağırsak Solucanı ve Bağırsaktaki Kurtları Dökmenin En İyi Yolu

Bağırsaklarımızdaki İstenmeyen Solucan ve Kurtlardan Kurtulmanın Yöntemi

Parazit ve bakterilerden doğal yollarla vücudu temizleme. Bir çoğumuz vücudumuzda bulunan bakterilerin sağlığımız üzerine etkisini bilmiyoruz. Ayrıca hastaların %80’inde birden fazla parazit ve bakteri bulunur.

Yapılan araştırmaya göre ortalama bir insan da yarım kilodan fazla parazit vardır. Peki bu parazitler vücudumuzda nasıl etkisini gösterir?

Parazitler; vitamin ve mineralleri vücuttan emerek karşılığında negatif toksinler bırakır. Bu parazitler vücudumuzda organizmaların ve organların hasar görmesine yol açar, hatta ölüme bile sürükler. Hijyenik olduğunu bildiğimiz pek çok üründe dahi parazit bulunabilir ve %100 olarak parazitlerden arındırmak çok zordur.

Parazitler vücuda nasıl girer?

Yıkanmamış veya az yıkanmış sebze ve meyveler aracılığı ile,

Az pişmiş et ve balıklardan,

Beslediğimiz kedi ve köpeklerden.

Kirli Hava yoluyla,

Kirli eller,

Her türlü paradan,

Havuz, duş tuvalet gibi toplu kullanılan ortamlardan buluşabilir.

Dünyada her 4 kişiden biri ateş, öksürük ve bağırsak sorunlarının ile hastaneye gider ve bunlardan yarısı da anemi, karın ağrısı gibi şikayetleri olur. Bir milyar insanın üçte birinin karın ağrısı ve kurt hastalığına 1 kere yakalanmış olduğu biliniyor..

Peki vücudumuzda parazit ve enfeksiyon olduğunu nasıl anlarız?

İştah kaybı varsa,

Dışımızda bir gariplik varsa,

Çocuklarınız yataklarını çok fazla ıslatıyorsa,

Şiddetli karın ağrısı varsa kurt ve parazitten şüphelenmelisiniz.

Parazitler için doğal tedaviler:

Kabak Çekirdeği: 200 gr doğal taze kabak çekirdeği alın bunun kabuklarını ayıklayıp içini çıkarın. Akşam yemeğinde fazla bir şey yemeden yatın sabah aç karnına bu 200 gr ayıklanmış kabak çekirdeğini ağızda iyice çiğneyerek yiyin.

2 saat sonra 1 tatlı kaşığı doğal zeytinyağına 3-4 damla limon sıkın ve için mide hazma başladığı zaman ince bağırsaklarda hafif sızlama hissi olur korkmayın tuvalete çıkabilirseniz çıkın çıkamazsanız 2 gün ara verin (bu iki gün içerisinde kuru incir ve kayısı gibi kabızlığı giderecek gıdaları bol bol tüketin ve bol su için)

2 gün sonra aynı işlemi tekrarlayın. Bakın bağırsaklarınızda ki kurtlar, solucanlar nasıl dökülecek.

Nar meyvesinin köklerinin kaynatılarak, elde edilen suyun bir kaç sabah ardı ardına aç karna içilmesi, kıl kurdunun düşürülmesinde etkili yöntemlerden biri olarak uygulanır.

Her gece yatmadan önce 1 diş sarımsak yutmak, pek çok hastalıkta iyi etki gösterdiği gibi kıl kurdunun dökülmesinde de faydalı oluyorr.

Geceleri yatmadan önce kekik suyu içmek, kıl kurdu bitkisel tedavisinde oldukça etkili bir yöntem olarak kullanılır.

Önleme

Bağırsak kurdu oluşumunu önlemek için, tuvaleti kullanmadan önce, kullandıktan sonra ve yiyecekleri hazırlayıp yemeden önce ellerinizi sabun ve sıcak suyla güzelce yıkayın. Aynı zamanda gıda güvenliği de uygulamanız gerekir:

• Çiğ balık ve et yemekten kaçının

• Etleri tam pişirmek için en az 62.8 ° C ve et ve kümes hayvanları için de 71 ° C sıcaklığa kadar pişiriniz.

• Pişirmeden veya tüketmeden önce pişirilmiş eti, kendi ısısında üç dakika bekletin.

• En az 24 saat süreyle balık veya etin -20 ° C’ye kadar dondurulması gerekir.

• Tüm çiğ meyve ve sebzeleri yıkayın, soyun ve pişirin.

• Yere düşen yiyecekleri yıkayıp yeniden pişirin.

• Gelişmemiş veya yeni yeni gelişmekte olan ülkeleri ziyaret ediyorsanız, yemeden önce kaynatılmış veya arıtılmış suyla meyve ve sebzeleri yıkayın ve insan dışkısı ile kirlenmiş olabileceğinden toprakla temastan kaçının.

Bu bilgilendirici yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayı unutmayın. Sağlıklı günler.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen...

Görsel kaynaklar:

  • http://www.carebodyhair.com/wp-content/uploads/2014/07/Turmeric22.jpg
İçerik Kaynakları :
  • https://dailyhealthpost.com/turmeric-olive-oil-and-black-pepper-make-for-a-powerful-cancer-fighting-drink/

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şunları Yapın, Hiçbir Hastalığınız Kalmaz

►Düzenli olarak elma yiyin. ► Türk kahvesi ile aranız yoksa arayı bulun. Türk kahvesi de muazzam bir zihin açıcıdır. Sabahları kahvaltıdan bir saat kadar sonra Türk kahvesi için... Türk kahvesi erken ölüm riskini dahil bir çok derdi azaltmaya yeter. Sallama çayları, plastik bardak ve şişeleri, damacana suları terk edin. İş görür bir su arıtıcı kullanın. Bekleyen ve paketlenip taşınan sulardan uzak durun. ► Çörek otu yağı için ve saçınıza, cildinize, yüzünüze sürün. ► Çörek otunu kokusundan ve tadından dolayı içemezseniz (ki insanların çoğu içemiyor) çörek otu yağının kapsül haline getirildiği ürünler mevcut, onlardan alın ve kolayca sabah akşam yemeklerden önce ikişer adet yutun. ► İncir mucizesini de kaçırmayın! Kuş başı kıyılarak hakiki zeytin yağında birkaç gün bekletilmiş kuru incir yiyin. Hakiki zeytin yağında 3-5 gün bekletilmiş kuru inciri, arada zeytin yağı da yutacak şekilde kaşıkla, sabah akşam aç karnına, yemeklerden önce düzenli olarak yiyin.����…

Çocuklarda Ateş Ve Ateşi Düşürme Yolları

Ateş düşürmek İçin asla kolonya, alkol, sirke, buz ve soğuk su kullanmayın. bunlar damarları ani olarak büzer ateş hemen düşer gibi olur. sonrasında ise damarlar genişler ve ateş çok daha fazla yükselir. . özellikle küçük bebeklerde havale riskini arttırır. Öncelikle Ateşin çocuğunuz için bir savunma mekanizması olduğunu unutmayın. Her çocuğun ateşi çıkar. Bu vücudun savunma mekanizmasıdır. Önemli olan çıkan ateşi kontrol altında tutmaktır. Öncelikle Ateşli Çocukta yapılmaması gerekenleri maddeler halinde anlatacağım 1. Çocuk ateş nedeniyle titrer. aile eli ayağı buz gibi başı yanıyor çocuğumun der. Bu tamamen ateşin doğası ile ilgili bir durumdur. Kan dolaşımının fazla olduğu baş ve vücut kısmı daha sıcak kan dolaşımının az olduğu el ve ayaklar soğuk olacaktır.

1. Çocuğunuz Ateşliyken,titrese,morarsa bile Asla ve asla üzerini örtmeyin.(Çocuğun üzerini örtmekle yangına odun atmak arasında bir fark yoktur) 2.Ateş düşürmek İçin asla kolonya, alkol, sirke, buz ve soğuk su kullanmayın. bu…

Masa Temizliği

Ayşe sabah işe geldiğinde masasının silinmediğini fark etti. Çalışanı arayıp masanın silinmesini istemek yerine eline aldığı kolonyalı mendil ile masasını sildi. İki gün sonra aynı olay tekrar etti. Ayşe yine talep etmek yerine masayı kendisi sildi. Temizlik elemanı bir kaç gün sonra Ayşe'ye; "Ayşe hanım ben unuttum masanızı yine silmeyi "dedi. Ayşe ise" hiç sorun değil,ben kendim de hallediyorum" dedi. Bir süre sonra Ayşe'nin masası neredeyse hiç silinmez oldu. Çünkü Ayşe,fedakarlığı bir kez yapmayıp sürekli hale getirdiği için artık masa silme onun görevi haline dönüşmüştü. İşte hepimiz birer Ayşe olabiliyoruz. Kriz dönemlerinde,yardım etmeye çalışırken,anlık çözümler üretmeye çalışırken, farkında olmadan birer Ayşe ye dönüşüyoruz. Ve dönüp geriye baktığımızda ; "Hayır" diyemediğimiz için,"kırılır " diye düşündüğümüz için başkasının sorumluluğunu üstlendiğimizi fark ediyoruz. Çoğu zaman da bu görevi sürdürmek için davranışımızı rasy…

ÖNEMLİ UYARI

Hastaliklari tedavi etmek, 1219 sayili Tababet Kanunu'na göre sadece hekimlerimizin görevidir. Bu sitede yer alan bilgiler saglikli yasama tavsiye niteliginde olup ürünlerimiz ilaç degil, besin destek ürünleridir. Tedavi veya doktor tedavisi yerine geçmez. Kürlerde ve metinler içerisinde geçen bitkilerin kullanimindan önce, Adi geçen bitkilere alerjiniz olup olmadigini kontrol ettirdikten sonra kullanmaniz tavsiye edilir. Bu sitede yazılan yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir rahatsızlığı olanlar, mutlaka doktorlarına danışarak kullanmalarında fayda vardır.