Ana içeriğe atla

Dağ Evi

Evliliğinden beri evinde kalan babası yüzünden eşiyle sürekli tartışıyordu Eşi babasını istemiyor ve onun evde bir fazlalık olduğunu düşünüyordu.

Tartışmalar bazen inanılmaz boyutlara ulaşıyordu. Yine böyle bir tartışma anında eşi bütün bağları kopardı ve “Ya ben giderim, yada baban bu evde kalmayacak” diyerek rest çekti. Eşini kaybetmeyi göze alamazdı.

Babası yüzünden çıkan tartışmalar dışında mutlu bir yuvası sevdiği ve kendini seven bir eşi ve birde çocukları vardı.

Eşi için çok mücadele etmişti evliliği sırasında Ailesini ikna etmek için çok uğraşmış ve çok sorunlarla karşılaşmıştı Hala ona ölürcesine seviyordu

Çaresizlik içinde ne yapacağını düşündü ve kendince bir çözüm yolu buldu Yıllar önce avcılık merakı yüzünden kendisi için yaptırdığı kulübe tipi dağ evine götürecekti babasını.

Haftada bir uğrayacak ve ihtiyacı neyse karşılayacak, böylelikle eşiyle de bu tür sorunlar yaşamayacaktı

Babasına lazım olacak bütün malzemeleri hazırladıktan sonra yatalak babasını yatağından kaldırdı ve kucakladığı gibi arabaya attı.

Oğlu Can “Baba bende seninle gelmek istiyorum” diye ısrar edince onu da arabaya aldı ve birlikte yola koyuldular.

Karakışın tam ortalarıydı ve korkunç bir soğuk vardı Kar ve tipi yüzünden yolu zor seçiyorlardı.

Minik can sürekli babasına “Baba nereye gidiyoruz ?” diye soruyor ama cevap alamıyordu.

Öte yandan nereye götürüldüğünü anlayan yaşlı adamsa gizli gizli gözyaşı döküyor oğlu ve torununa belli etmemeye çalışıyordu

Saatler süren zorlu yolculuktan sonra dağ evine ulaştılar Epeydir buraya gelmemişti Baraka tipindeki dağ evi artık çürümeye yüz tutmuş, tavan akıyordu.

Barakanın bir köşesini temizledi hazırladı ve arabadan yüklendiği yatağı oraya itina ile serdi Sonra diğer malzemeleri taşıdı en sonda babasını sırtladı yatağa yerleştirdi.

Tipi adeta barakanın içinde hissediliyordu Barakanın içinde fırtına vardı adeta.

Çaresizlik içinde babasını izledi Daha şimdiden üşümeye başlamıştı Yarın yine gelir bir yorgan ve birkaç battaniye getiririm diye düşündü Öyle üzgündü ki Dünya başına göçüyor gibiydi.

O bu duygular içindeyken babası yüreğine.

bıçak saplanmış gibiydi Yıllarca emek verdiği oğlu tarafından bir barakaya terk ediliyordu.

Gururu incinmişti içi yanıyordu ama belli etmemeye çalışıyordu Minik Can ise olanlara hiçbir anlam veremiyordu.

Anlamsızca ama dedesinden ayrılacak olmanın vermiş olduğu üzüntüyle sadece seyrediyordu Artık gitme zamanıydı.

Babasının yatağına eğildi yanaklarını ve ellerini defalarca öptü Beni affet der gibi sarıldı, kokladı Artık ikisi de kendine hakim olamıyor ve hıçkıra hıçkıra ağlıyordu.

Buna mecburum der gibi baktı babasının yüzüne ve Can’ın elini tutup hızla barakayı terketti.

Arabaya bindiler Can yola çıktıklarında ağlamaya başladı neden dedemi o soğuk yerde bıraktın diye Verecek hiçbir cevap bulamıyordu, annen böyle istiyor diyemiyordu.

Oğlu Can “Baba sen yaşlandığında bende seni buraya mı getireceğim” diye sorunca Dünyası başına yıkıldı.

O sorunun yöneltilmesiyle birlikte deliler gibi geri çevirdi arabayı Barakaya ulaştığında “Beni affet baba” diyerek babasının boynuna sarıldı.

Baba oğul sıkı sıkı sarılmış ve çocuklar gibi hıçkıra hıçkıra ağlıyorlardı Oğlu “Baba beni affet, sana bu muameleyi yaptığım için beni affet” diye hatasını belli ediyordu.

Babası oğlunun bu sözlerine en anlamlı cevabı veriyordu “Geri geleceğini biliyordum yavrum.

Ben babamı dağ başına atmadım ki, sen beni atasın Beni bu dağda bırakamayacağını biliyordum.

Bu blogdaki popüler yayınlar

16 Nisan 2020 Tarihli A101 Market Aktüel Ürünleri ve İndirimleri - Yeni

16 Nisan A101 Marketler Büyük İndirimleri ile karşınıza çıkıyor. Muhteşem indirimleri içinde barındıran katalog yayınlandı. Daha önce bu kadar ucuza görmediğiniz, pek çok ürünü bünyesinde barındırıyor. 16 Nisan 2020 A101 Market ürün katalogları tek bir sayfada bulunmaktadır. Sayfanın aşağısına doğru ilerlediğinizde tüm aktüel ürünlerine ulaşabilirsiniz. KATALOGLARIN BÜYÜK HALLERİ YAZININ DEVAMINDADIR. ARZU EDERSENİZ ÜZERİNE BASILI TUTARAK TELEFONUNUZA KAYDEDEBİLİRSİNİZ. - Samsung 55RU7300 55" 4K UHD Curved Tv 4.299 TL- HI-LEVEL 43" Full HD Android Smart Led Tv 1.499 TL- Samsung Galaxy A01 Cep Telefonu 1.049 TL- Altus AL-1090 Tezgah Seviyesi Buzdolabı 599 TL- Piranha Bluetooth Kulaklık 24,95 TL - Arzum Starry AR111 El Blender Seti 159 TL- Aprilla AHC 5035 Profesyonel Şarlı Saç Kesme Makinesi 89,95 TL- Piranha Karaoke Mikrofon 59,95 TL- Piranha Akıllı Saat 59,95 TL - Osram Led Ampul 9,95 TL- Sunny Vesta Tost Makinesi 179 TL- Arzum AR-5040 Epilasyon Aleti 85 TL- Gölgelik…

15 Mayıs 2020 Tarihli Bim Market Aktüel Ürünleri ve İndirimleri - Yeni

15 Mayıs BİM Marketler Büyük İndirimleri ile karşınıza çıkıyor. Muhteşem indirimleri içinde barındıran katalog yayınlandı. Daha önce bu kadar ucuza görmediğiniz, pek çok ürünü bünyesinde barındırıyor. 15 Mayıs 2020 BİM Market ürün katalogları tek bir sayfada bulunmaktadır. Sayfanın aşağısına doğru ilerlediğinizde tüm aktüel ürünlerine ulaşabilirsiniz. KATALOGLARIN BÜYÜK HALL ERİ YAZININ DEVAMINDADIR. ARZU EDERSENİZ ÜZERİNE BASILI TUTARAK TELEFONUNUZA KAYDEDEBİLİRSİNİZ. - Realme C2 Cep Telefonu 999 TL- Trax Kablosuz Kafa Bantlı Kulaklık 89,90 TL- Philips Taşınabilir Şarj Aleti 10.000 mAh 59,90 TL- Philips Kablosuz Klavye Mouse Set 79,90 TL- Philips Kablosuz Mouse 49,90 TL - POLOSMART Akım Korumalı 3 USB Girişli Priz 39,90 TL- Intenso 1 TB Taşınabilir Harddisk 229 TL- Dekoratif Ahşap Fener 3'lü 99,90 TL- Çift Kişilik Çarşaf Yastık Takımı 39,90 TL - Büyük Boy Abs Valiz 105 TL- Orta Boy Abs Valiz 95 TL- Küçük Boy Abs Valiz 85 TL- Örgü Desenli Girdap Çöp Kovası 16 Litre 19,90 T…

21 Mayıs 2020 Tarihli A101 Market Aktüel Ürünleri ve İndirimleri - Yeni

21 Mayıs A101 Marketler Büyük İndirimleri ile karşınıza çıkıyor. Muhteşem indirimleri içinde barındıran katalog yayınlandı. Daha önce bu kadar ucuza görmediğiniz, pek çok ürünü bünyesinde barındırıyor. 21 Mayıs 2020 A101 Market ürün katalogları tek bir sayfada bulunmaktadır. Sayfanın aşağısına doğru ilerlediğinizde tüm aktüel ürünlerine ulaşabilirsiniz. KATALOGLARIN BÜYÜK HALLERİ YAZININ DEVAMINDADIR. ARZU EDERSENİZ ÜZERİNE BASILI TUTARAK TELEFONUNUZA KAYDEDEBİLİRSİNİZ. - Samsung 40N5000 40" Full HD Tv 1.999 TL- Samsung Galaxy Buds Kablosuz Kulaklık 499 TL- Samsung Galaxy A2 Core Cep Telefonu 799 TL- Samsung EP-TA20 Şarj Aleti 64,95 TL- Samsung EO-HS13 Kulak İçi Kulaklık 49,95 TL - Samsung 10.000 mAh Powerbank 109 TL- HI-LEVEL 58UHL960 58" Ultra HD Smart Led Tv 2.799 TL- Fantom Carbon CC4000 Cyclone Süpürge 399 TL- Samsung MS23F300EEW/T Mikrodalga Fırın 449 TL - Sinbo STM 5827 Çay Seti 139 TL- Arzum Starry AR1111 El Blender Seti 159 TL- Aprilla Kablosuz Erkek Bakım Cih…